Zgłoś uwagę

Instytut Grotowskiego: "Odzwierciedlenie"

W najbliższy wtorek i środę (13 i 14 czerwca) zapraszamy do Instytutu Grotowskiego na pokazy spektaklu „Odzwierciedlenie”, przygotowanego przez Fundację Jubilo we współpracy z osadzonymi z Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu. W kwietniu tego roku spektakl zajął I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu.

„Odzwierciedlenie”  łączy doświadczenia, refleksje i emocje zebrane podczas rocznego procesu warsztatów teatralnych oraz improwizacje i próby pisarskie powstałe w reakcji na wiersz Do Ciebie” amerykańskiego poety Walta Whitmana. Scenariusz jest wspólnym dziełem uczestników oraz prowadzących; razem opracowali materiały tekstowe i muzyczne. Odzwierciedlenie”  to próba wykroczenia poza zagadnienie jednostki – w stronę relacji z drugim człowiekiem i pytanie o naszą obecność wobec drugiej osoby, nasze postrzeganie siebie w odbiciu innego człowieka.

Premiera spektaklu odbyła się na terenie Zakładu 24 listopada 2015, a w kwietniu 2017 „Odzwierciedlenie” zaprezentowano na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu. Specjalnie na potrzeby prezentacji poza murami więzienia przygotowana została nowa wersja spektaklu z wyłączeniem z obsady aktorów odbywających wyroki na oddziałach zamkniętych.

„Odzwierciedlenie” powstało w ramach projektu „Odkluczanie” prowadzonego przez Fundację Jubilo od listopada 2014 roku we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu i przy wsparciu Gminy Wrocław. W projekcie udział biorą mężczyźni osadzeni na oddziałach zamkniętych oraz półotwartych.

 

CO? „Odzwierciedlenie” – pokazy spektaklu
GDZIE? Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium (Przejście Żelaźnicze)
KIEDY? 13 i 14 czerwca, 19:00
BILETY: 10 zł

Rezerwacja miejsc: s.majcher@grotowski-institute.art.pl, tel. 603 530 253
Sprzedaż biletów pół godziny przed spektaklem.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (11) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (1) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (3) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (4) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (5) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (6) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (7) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (8) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (9) Odzwierciedlenie, fot. M. Zakrzewski (10)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail