Zgłoś uwagę

Instytut Książki będzie wspierać ESK 2016

foto. Maryniec1

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki, podpisali list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz ESK 2016. 

Podpisanie listu ma związek z przygotowaniami do pełnienia przez Wrocław zaszczytnej roli Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016 oraz wynika ze starań na rzecz budowania nowoczesnego społeczeństwa świadomych uczestników kultury oraz zwiększania kompetencji i partycypacji w kulturze. Wrocław wielokrotnie potwierdzał, że są to priorytetu polityki kulturalnej miasta, a podpisanie listu intencyjnego jest kolejnym krokiem na drodze do ich realizacji.   

Sygnatariusze listu zadeklarowali chęć ścisłej współpracy pomiędzy Wrocławiem i Instytutem Książki w zakresie pozwalającym osiągnąć wymienione cele. 

Ze swojej strony Wrocław potwierdził gotowość do wsparcia szeregu przedsięwzięć Instytutu Książki m.in. organizacji IV Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej we Wrocławiu. Instytut Książki będzie natomiast wspierał Wrocław w uzyskaniu tytułu Miasta Literatury UNESCO, przygotuje dedykowany ESK 2016 program translatorski i wydawniczy, zaoferuje pomoc w działaniach poprawiających poziom czytelnictwa.

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail