Zgłoś uwagę

Inter>CAMERATA w Europejskiej Stolicy Kultury

26 kwietnia, 19 maja, 29-30 września, 20 listopada 2016
Sala koncertowa Liceum muzycznego, Wrocław, ul. Piłsudskiego 25


Inter>CAMERATA – orkiestra kameralna powstała wiosną 2013 r. we Wrocławiu za sprawą  Stowarzyszenia artystycznego Coolturlany Wrocław. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym formacji jest wrocławski dyrygent,  klarnecista i pedagog  – Jan Jakub Bokun.

Inter>CAMERATA stawia sobie za cel popularyzację mało znanej – zapomnianej, bądź jeszcze nie odkrytej – muzyki kameralnej i orkiestrowej, zapraszając do współpracy wybitnie utalentowanych muzyków młodego pokolenia, będących jeszcze często na początku swej artystycznej drogi. Projekty zespołu zakładają współpracę między artystami krajów sąsiednich – szczególnie Czech, Słowacji i Węgier oraz skierowane są w głównej mierze do publiczności, która nieczęsto obcuje z muzyką na żywo. Ważny aspekt działań orkiestry stanowi misja edukacyjna, realizowana m.in. poprzez otwarte próby generalne, w trakcie których prezentowane są fragmenty programu, połączone z niekonwencjonalną prelekcją, mającą przybliżyć publiczności instrumenty, style i formy muzyczne.

Pierwsze koncerty orkiestry, zorganizowane dzięki współpracy z Funduszem Wyszehradzkim, czeskim Forum Mladych i słowackim Súborem pre komornú hudbu, zainicjowały projekt: Odkrywamy zapomniane arcydzieła-(Re)discovering forgotten masterpieces, który w latach 2013-2015 cieszył się wielkim powodzeniem.

O debiucie płytowym orkiestry- albumie (Re)discovering Forgotten Masterpieces z 2014 roku Magdalena Talik napisała:

…Inter>Camerata ma klasyczne wejście smoka, co oznacza, że w kolejnych miesiącach na ten zespół nie tylko warto, ale trzeba zwrócić uwagę.

Adam Czopka na portalu  Maestro.pl  podkreślił:

…Wrocławska Orkiestra Kameralna Inter>CAMERATA okazuje się zespołem imponującym stopniem zgrania i zestrojenia oraz przejrzystości brzmienia…Album jest bez wątpienia dowodem kunsztu wysokiej kultury muzycznej wszystkich wykonawców.

Inter>CAMERATA współpracuje z najlepszymi solistami młodej generacji muzyków, wśród których znajdują się: Marta Kowalczyk, Anita Farkas, Philippe Cuper, Irvin Venyš, Bence Szepesi, Zuzana Bandúrová, Barbara Staszewska, Paweł Jabłczyński, Markéta Vrbková, Dawid Ogrodnik, Marcin Bronikowski i Natalia Halicka.


Program:
26.04.2016

1. Antonin Dvořak – Serenade op.44 na 2 oboje, 2 klarnety, 2 fagoty, 3 waltornie, kontrafagot, wiolonczelę i kontrabas
2. Aleksander Glazunow- Koncert na saksofon i smyczki Es-dur
3. Wolfgang Amadeusz Mozart- Sinfonia concertante na obój, klarnet, fagot, róg i orkiestrę Es-dur KV 297b, Pawel Gusnar-saksofon, Inter>CAMERATA, J.J.Bokun-dyrygent

19.05.2016
Niklas Skalkottas: 5 tańców greckich
Frantisek Kramarza- Koncert na 2 klarnety op.91
Mikolaj Miaskowski - Sinfonietta op. 32 nr 2
Roman Widaszek, Jan Jakub Bokun-klarnet
Inter>CAMERATA, Maciej Żółtowski – dyrygent

24.09.2016
Portuguese Nights Antonio Saiote-klarnet
Inter>CAMERATA, J.J.Bokun-dyrygent
W programie utwory: Sergio Azevedo,Freitas Branco, Armando Mota, Pedro Ramos

20.11.2016
Lukasz Wos- Andante i Rondo oraz Aria na saksofon Pierre Max Dubois- koncert na saksofon i smyczki Felix Mendelssohn-Bartholdy- oktet w opracowaniu na orkiestrę smyczkowa
Magdalena Jakubska-Szymiec-saksofon
Inter>Camerata, J.J.Bokun - dyrygent

Wykonawcy:
Obój: Jan Souček
Klarnet: Jan Mach
Fagot: Vacláv Vonášek
Waltornia: Kateřina Javůrková
Saksofon: Paweł Gusnar

Dyrektor: Jan Jakub Bokun 
Organizator: Stowarzyszenie  Artystyczne COOLTURALNY WROCŁAW
www.coolturalny.wroclaw.pl

http://www.bokun.art.pl/pl/aktualnosci/
Wstęp wolny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

intercamerata ork_resized orkbw_resized intercamerata

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail