Zgłoś uwagę

INWAZJA – instalacja artystyczna Jerzego Kosałki od 31 maja w holu Portu Lotniczego Wrocław

slajder Inwazja

Na wrocławskim lotnisku Europejską Stolicę Kultury 2016 promuje INWAZJA. Pod tą groźną nazwą kryje się instalacja zaprojektowana przez znakomitego wrocławskiego artystę Jerzego Kosałkę.

INWAZJA to scena rodzajowa, na którą złożą się rzeźby krasnoludkowych artystów lecących na bocianach, nawigowanych przez krasnala wskazującego im drogę lądowania. Niewątpliwie humorystyczna praca Kosałki nawiązuje bezpośrednio do osiągnięć środowiska artystycznego z Wrocławia, by  wymienić tylko powszechne znane działania Pomarańczowej Alternatywy czy Legendarną Grupę LUXUS (której Jerzy Kosałka jest członkiem). Autorem rzeźb według projektu Kosałki jest Maciej Albrzykowski.

Ta pop-artowa instalacja, której przeskalowane wymiary wywołują efekt „king size” pojawi się w holu wrocławskiego lotniska pod koniec maja. Przez ponad dwa miesiące będzie witać gości przylatujących do miasta, które już za pół roku stanie się Europejska Stolicą Kultury.

Wernisaż odbędzie się w niedzielę, 31 maja, o godz. 14:00 w holu Portu Lotniczego Wrocław. Instalację będzie można oglądać do 2 sierpnia br.

Uwaga! Osobom chcącym wziąć udział w wernisażu zapewniamy przejazd autobusem firmy Polbus. Odjazd z przystanku przy hotelu Mercure (Galeria Dominikańska) o godz. 13.30, natomiast powrót zaplanowany jest na godz. 14.40.

Jerzy Kosałka – artysta wizualny. Absolwent wrocławskiej ASP w dziedzinie malarstwa. Uprawia działalność interdyscyplinarną. Posługując się różnymi mediami i technikami artystycznymi, tworzy obiekty, buduje instalacje, uprawia performens, działa w przestrzeni publicznej. Współtwórca sukcesów Legendarnej Grupy LUXUS.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail