Zgłoś uwagę

Irek Grin gościem Dni Kultury Polskiej w Dreźnie

slajder

W ramach współpracy między Wrocławiem i Dreznem Irek Grin, kurator ESK 2016 ds. literatury, weźmie udział w Dniach Kultury Polskiej, które odbędą się w dniach 24.09-4.10 w Dreźnie. W czwartek (2 października) Grin przeprowadzi krótką prezentację planowanych działań literackich na rok 2016 oraz poprowadzi spotkanie z Mariuszem Czubajem na temat jego najnowszej książki "21:37". Spotkanie odbędzie się w Muzeum Kraszewskiego. 

Koncerty, projekcje filmowe, spotkania literackie, dyskusje i wystawa w ramach Dni Kultury Polskiej mają na celu skłonienie naszych sąsiadów do bliższego zapoznania się z Polską. Dlatego motto brzmi: „Całkiem blisko – Polacy goszczą w Dreźnie”. 

W Dreźnie nie mogło zabraknąć rozmowy o planach związanych z Europejską Stolicą Kultury 2016 we Wrocławiu. Irek Grin postara się przybliżyć niemieckim czytelnikom zarys programu literackiego Wrocławia – ESK 2016, główne idee i cele tego programu, opowie także o bieżących działaniach podejmowanych w ramach promocji czytelnictwa we Wrocławiu. Doskonałą okazją do promocji nie tylko czytelnictwa, ale także kultury polskiej jest fakt, że Wrocław zdobył nadawany przez UNESCO prestiżowy tytuł Światowej Stolicy Książki. Rok 2016 będzie zatem podwójnym wyzwaniem dla wrocławskiego środowiska literackiego – realizacja projektów związanych z piastowaniem przez Wrocław tytuły ESK 2016 zbiegnie się z mnogością wydarzeń w ramach bogatego programu Światowej Stolicy Książki UNESCO. 

Z kolei spotkanie z Mariuszem Czubajem będzie poświęcone kondycji polskiego kryminału, który zdobywa coraz większą popularność za granicą.  

Muzeum Kraszewskiego we współpracy z Filią Lipsk Instytutu Polskiego w Berlinie już po raz czwarty organizuje Dni Kultury Polskiej w Dreźnie. Patronat nad projektem przejęli Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech dr Jerzy Margański oraz Saksońska Minister Stanu ds. Nauki i Sztuki prof. dr dr Sabine Freifrau von Schorlemer.

Program wydarzenia można ściągnąć: TUTAJ

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail