Zgłoś uwagę

IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”

2125 września 2016
Centrum Sztuki Impart, Barbara, parki i plenery Wrocławia, Dolny Śląsk, szpitale i hospicja


Wielkie Święto Dzieci i Sztuki dla dzieci. Spektakle sceniczne i plenerowe, warsztaty, czytanie bajek, słuchowiska teatralne, taniec, sztuka lalkarska, teatr cieni, musical. Duże formy sceniczne oraz kameralne produkcje nastawione na interakcje z widzami. 

W programie m.in.: teatry z kilkunastu krajów Europy, wizyty zespołów w ośrodkach szkolno-wychowawczych, szpitalach i hospicjach; ponad dwadzieścia spektakli na scenach Impartu; kilkanaście widowisk plenerowych w najbiedniejszych dzielnicach miasta dla dzieci i publiczności z ograniczonym dostępem do ogólnie pojętej sztuki; działania z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem; warsztaty i targi rękodzieła dla dzieci. 

Odbywający się od 2013 roku we Wrocławiu Festiwal to jedyne na taką skalę, skierowane do najmłodszych wydarzenie teatralne w mieście, w którym mieszka ponad 90 tysięcy dzieci! To także wspaniała okazja dla młodych widzów do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym, artystycznym poziomie.

Trzy udane edycje Festiwalu potwierdziły zapotrzebowanie na dostęp do wysokiej jakości oferty kulturalnej, dedykowanej najmłodszym. Uczestnictwo dzieci w kulturze otwiera ogromne możliwości edukacyjne, integracyjne i poznawcze. Wydarzenie to nie jest jedynie prezentacją sztuki teatralnej dla dzieci, ale też promocją jej wartości edukacyjnych, prospołecznych, mających wpływ na rozwój dziecka.

Oprócz spektakli teatralnych przewidziane są również: słuchowiska teatralne, akcje plenerowe, wędrówki teatrów, jarmark „Dobry Design Dla Dzieci”, warsztaty teatralne, rozmowy i wykłady, teatralne wizyty w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.


Dyrektor artystyczny: Wiktor Wiktorczyk
Organizatorzy: Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych, ESK Wrocław 2016
www.festiwalteatrowdladzieci.pl
www.klinikalalek.art.pl
wydarzenia plenerowe: wstęp wolny, pozostałe: płatny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

dziedzina-kuratorska-teatr-1434657303

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail