Zgłoś uwagę

Jazz Bez już 9 grudnia w Famie!

W ramach 17. edycji polsko-ukraińskiego festiwalu Jazz Bez, na Psim Polu zagości wyjątkowy kwartet ze Stanów Zjednoczonych: Ark Ovrutski New York Quartet. Na koncert zapraszamy zarówno melomanów, jak i osoby, które chcą dopiero zaprzyjaźnić się z jazzem. Wstęp wolny.

Zapisy: TUTAJ

Jazz Bez
to polsko-ukraiński festiwal, który od 2000 roku jednoczy kilkanaście miast z Polski i Ukrainy, prezentując szerokie spectrum muzyki jazzowej i jej zróżnicowane oblicze: od jazzu tradycyjnego poprzez awangardę po eksperyment i improwizację. Festiwal narodził się we Lwowie, a jego idea rozprzestrzeniła się na kolejne miasta: w 2017 r. Jazz Bez gościć będą m. in.: Kijów, Charków, Ternopol, Łuck, Równe, Iwano-Frankiwsk, Kramatorsk, Użhorod, Warszawa, Przemyśl, Lublin, Białystok i nasz rodzimy Wrocław. We Wrocławiu festiwal odbywa się po raz drugi, w tym roku gospodarzem i organizatorem festiwalowego koncertu jest CBK FAMA.


Skład zespołu
Ark Ovrutski – kontrabas
Myron Walden – saksofon
Benito Gonzalez – pianino
Charles Goold – perkusja

Myron Walden / saksofon – muzyk współpracujący z  Wyntonem Marsalisem, Royem Hargrove i Freddie Hubbardem oraz jazzmanami z grupy Lincoln Center Jazz Orchestra; laureat nagrody Grammy i konkursu Charliego Parkera; karierę zawodową rozpoczynał od projektu „Smalls”, w ramach którego grał z takimi artystami jak Kurt Rosenwinkel, Eddie Henderson, Kevin Hayes, Stephen Scott, Greg Hutchinson czy Eric Harland; lider zespołu i autor kompozycji dla „Apex Trio” (Macfirson, Brno, Walden); na koncie ma też 4 solowe płyty; członek takich projektów muzycznych jak Briana Blade'a i Octet New Jazz Composers.
www.myronwalden.com

Ark Ovrutski / kontrabas –  lider zespołu; ukraiński kompozytor mieszkający w Nowym Jorku. Współpracował z takimi muzykami jak: : Curtis Fuller, Gregory Porter, Carmen Lundy, Steve Williams, Larry Willis, Jevon Jackson, Duduk Da Fonseca, Michiel Borstlap, Jim Rotondi, Donald  Edwards, James Spaulding i wieloma innymi). Ma na swoim koncie 3 płyty zrealizowane z amerykańskimi jazzmanami.
www.arkovrutski.com

Główny organizator festiwalu: Мистецьке об'єднання Dzyga (Lviv), partner wrocławski: CBK FAMA
Informacja: sabina@fama.wroc.pl / +48 71 777 99 44 wew. 2

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

jazz bez kafel

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail