Zgłoś uwagę

Jazz na statkach

W ramach obchodów Światowego Dnia Jazzu na statkach wrocławskiej floty występować będą soliści i zespoły jazzowe. Koncerty na statkach odbywać się będą w godz. 13:00-19:00. Występ w cenie biletu.

 1. Statek Wiktoria – Boat Quartet
  Wojciech Jaworski, Przemysław Michalak, Jakub Karpeta

  Wojciech Jaworski – pianista, aranżer i kompozytor związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym i rockowym. Grał w zespołach: „MSA Grupa 1111″ ,”Art Flash” i „Cross”(z K. Cugowskim), Alex Band, Nestor Band, Septet Zb .Lewandowskiego (w składzie grali m.in. Krzesimir Dębski, Andrzej Przybielski, Piotr Baron),”Sesja 80″, „Super Blue” Piotra Barona ,”Półbuty” i „12 Sprawiedliwych” (projekty Mietka Jureckiego uwieńczone płytami). Współpracował z Jackiem Zielińskim (Skaldowie),Januszem Radkiem…i wieloma innymi. Obecnie głównie zajmuje się nagrywaniem we własnym studio (muz. do spektakli teatralnych i ścieżki dźwiękowe dla różnych wykonawców) Andrzej Michalak – Absolwent Instytutu Wychowania Muzycznego w Bydgoszczy-basista, kompozytor, pedagog. Laureat festiwalu Jazz Juniors 91. Gra w zespołach: Sami Swoi, Kamil Abt Trio, Nestor Band oraz własny program autorski-AM Quartet. Od wielu lat współpracuje z zespołem Tower Band, który towarzyszy artystom z USA, Wlk. Brytanii, Australii, RPA, Japonii.

  Przemysław Michalak -Student Kompozycji Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Perkusji Jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim- perkusista, kompozytor, aranżer. Laureat wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich m. in. 1 nagroda w kategorii zespołowej podczas 4th Azoty Jazz Festival Tarnów 2011, 2 nagroda -I Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. H. M. Góreckiego.

  Jakub Karpeta – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu, członek zespołu Karpeta Jazz Brothers, z którym koncentruje w kraju i zagranicą. Uczestnik festiwali jazzowych – Old Jazz Meeting w Iławie, Jazz-Rock Meeting w Opolu, festiwal jazzowy w Rudnikach, gdzie wraz z KJB kilkakrotnie zdobywał wyróżnienia oraz I miejsce w kategorii jazzu tradycyjnego (2014). Jazzman z zamiłowania, z wykształcenia i zawodu prawnik.
   
 2. Goplana – Trio Break

Anna Majkut-Polańska, Małgorzata Stec, Andrzej Walus

Zespół Trio Break to zawodowi muzycy koncertujący na Polskich i zagranicznych scenach. Muzyka jaką proponują to głównie znane utwory, kompozycje oraz evergreeny z zakresu muzyki rozrywkowej i jazzowej takich artystów jak m.in. S.Wonder, L. Armstrong, Sting, D. Ellington oraz artystów polskich : A. Zaucha, K. Prońko, H. Banaszak, E. Bem i innych. Dzięki temu muzyka zespołu Trio Break jest przyjemna w odbiorze zarówno dla fanów jazzu jak i osób dla których muzyka jazzowa jest czymś nowym. Każdy występ składa się z utworów granych w trio (dwie wokalistki i pianista-saksofonista, lub wokalistka, gitarzysta i pianista) oraz w duecie ( wokalistka z akompaniamentem fortepianu), dzięki czemu koncerty są ciekawe i bardzo zróżnicowane.

3. Driada – Kamil Pełka Trio
Tomasz Jędrzejewski-piano, Kamil Pełka-kontrabas , Michał Maliński-perkusja

Kamil Pełka Trio tworzą absolwenci wrocławskiej akademii muzycznej. Członkowie zespołu współpracują na co dzień z wieloma artystami osadzonymi w różnych stylistykach muzycznych, są to między innymi: Katarzyna Wilk, Anita Lipnicka, Grubson, kabaret Neonówka.

W wykonaniu trio usłyszeć można własne aranżacje standardów muzyki jazzowej oraz rozrywko

4. Nereida – Nestor Band

Tadeusz Nestorowicz – trąbka leader, Roman Sonnenberg – śpiew inst.. klawiszowe inst perkusyjne, Wacław Zarębski – klarnet/saksofon, Jolanta Zakrzewska – śpiew

NESTOR  BAND.  Jestem muzykiem trębaczem, który artystycznie jest związany z Wrocławiem od zawsze. W tym roku będę świętował jubileusz 40-lecia pracy zawodowej. Pierwszym  zespołem, z którym zdobyłem wiele nagród był Jumbo Jazz Band, następnie w 1978 r. założyłem własny zespół Jazz Day Orchestra nagradzany na różnych festiwalach . W 1981 r. z mojej inicjatywy powstaje zespół Funk-Factory laureat Festiwalu Jazz Juniors. W 1984 założyłem własną formację muzyczną Nestor Band i prowadzę ją do dzisiaj. Od 36 lat mam zaszczyt grać hejnał naszego miasta.

Ukoronowaniem mojego jubileuszu  ma być wydanie płyty pod tytułem WHAT A WONDERFULL WORLD  Tribute to Louis Armstrong. Płyta ta jest hołdem złożonym artyście, który inspirował mnie od najmłodszych lat. Będą się na niej znajdowały najbardziej znane utwory, które grał i śpiewał ten legendarny muzyk, a które są dla mnie szczególnie ważne. W 1980 wygrałem Festiwal Old Jazz Meeting Złota Tarka grając te właśnie kompozycje i towarzyszą one mi niezmiennie podczas trwania 40 lat pracy artystycznej. Do nagrania płyty zaprosiłem znakomitych wrocławskich muzyków jazzowych członków mojego zespołu Nestor-Band i przyjaciół. Przedsięwzięcie to ma także na celu promocję wrocławskich artystów.
5. Rusałka – Trio Spaceman
Tomasz Sawczak – guit/voc, Marek Błaszczyk – bass, Adam Moszyński – dr

SPACEMAN – grupa odwołująca się do korzeni współczesnego jazzu i rocka – bluesa i rockabilly.

Tomasz Sawczak (guit/voc) – frontman i lider wielu formacji kultywujących tradycję bluesa i rocka

Marek Błaszczyk (bass) – weteran krajowej sceny jazzowej, rockowej, popowej, a właściwie to prawie wszystkich

Adam Moszyński (dr) – ostoja licznych różnorodnych składów o wrażliwości będącej żywym zaprzeczeniem tezy że perkusista to nie muzyk


MAŁE STATKI:

 1. Gucio - Duet Chraniuk/Rubinowski

Roman Chraniuk – kontrabas

Dariusz Rubinowski – saksofon

Absolwent i student zakładu jazzu wrocławskiej Akademii Muzycznej. Laureaci wielu konkursów koncertujący w Polsce i za granicą. Z okazji światowego dnia jazzu zagrają kompozycje swoich mistrzów we własnych aranżacjach.

 1. Kaczuszka – Jerzy Kaczmarek – piano

Jerzy „wilk” Kaczmarek- fortepian, instr. klawiszowe, kompozytor, aranżer.

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (jak również Politechniki Wrocławskiej). Laureat 3 nagrody konkursu na Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (1981), 2 nagrody z zespołem GAIN na Międzynarodowym Festiwalu jazzowym w San Sebastian (1985), Grand Prix za kompozycję „Green Barman” na Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową w Monaco (1986). Wieloletni członek orkiestry „Alex Band” (1981-2015). Współzałożyciel i członek zespołów Hokus, Katia Roman & Co”, Jazz Vox, Market, Wilcze Sidła, Gain, Kameleon. Prowadził wiele warsztatów muzycznych organizowanych przez PSJ o/Wrocław. Współpracował m.in. z Ewą Bem, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzejem Zauchą. Z orkiestrą Alex Band koncertował i nagrywał dla krajowych i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Jest autorem muzyki do przedstawień teatralnych oraz muzyki nagrywanej przez Wrocław Band dla PR Wrocław.
2.Tara – Aleksander Manasterski – gitara

Absolwent gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach, studiował również w Brnie u mistrza tego instrumentu – Davida Dorużki. Koncertował z zespołem High Fly Quintet oraz ze swoim trio wykonującym autorskie kompozycje i standardy jazzowe zarówno w Polsce, jak i w Czechach
3. Timothy – Jakub Mizeracki – gitara

Studiuje: Jazz i muzyka estradowa – Instrumentalistyka, gitara, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

4. Jazz (godz. 13-15, 17-19) , Blues (15-17) – Paweł Pawlicki – saksofon

Saksofonista, absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracuje z wieloma wrocławskimi formacjami muzycznymi. Współzałożyciel zespołu Polska Republika Jazzowa oraz kwartetu saksofonowego Saxofour.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

ŚDJ

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail