Zgłoś uwagę

52. edycja festiwalu Jazz nad Odrą (26-30 kwietnia) odbędzie się w tym roku w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 30 kwietnia w ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Jazzu (International Jazz Day) Hala Stulecia będzie gościć całą plejadę międzynarodowych gwiazd.

15 marca w Warszawie, w klubie Pardon, To Tu odbył się briefing prasowy Światowego Dnia Jazzu oraz 52. edycji festiwalu Jazz nad Odrą. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli: Krzysztof Maj – Dyrektor Generalny Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Leszek Możdżer – Dyrektor Artystyczny festiwalu Jazz nad Odrą, Piotr Turkiewicz – Dyrektor Artystyczny festiwalu Jazztopad oraz Wojciech Siwek – członek Rady Programowej festiwalu Jazz nad Odrą.

W ramach obchodów Światowego Dnia Jazzu oraz na zakończenie Festiwalu Jazz Nad Odrą zapraszamy na Giełdę Płyt. Jest to wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych zakupem, sprzedażą bądź wymianą rozmaitych wydawnictw muzycznych (płyt winylowych, cd, dvd, mc, książek, prasy, plakatów itd).

W ramach obchodów Światowego Dnia Jazzu na statkach wrocławskiej floty występować będą soliści i zespoły jazzowe. Koncerty na statkach odbywać się będą w godz. 13:00-19:00. Występ w cenie biletu.

Jesteś artystą jazzowym, nie skończyłeś 35 lat i chciałbyś zagrać na najstarszym festiwalu jazzowym w Polsce obok światowych gwiazd jazzu? Biuro Festiwalowe Impart 2016 we Wrocławiu oraz Międzynarodowa Fundacja „Jazz nad Odrą” zapraszają  do udziału w najbardziej prestiżowym konkursie jazzowym na INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWĄ roku 2017.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA
                                                                              

Z dumą możemy się pochwalić, że czytelnicy Jazz Forum po raz kolejny uznali za najlepszy festiwal jazzowy w Polsce Jazz Nad Odrą (organizowany w tym roku w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016). Za to uznanie serdecznie dziękujemy.

Trwa sprzedaż biletów i karnetów na 53. edycję Jazzu nad Odrą – najstarszego festiwalu jazzowego w kraju. W dniach 26-30 kwietnia Wrocław zamieni się w stolicę jazzu. Na scenie Impartu wystąpią m.in.: syn słynnego Johna Coltrane’a – Ravi, wybitni amerykańscy perkusiści – Jeff „Tain” Watts i Kendrick Scott oraz saksofonistka Tia Fuller. Pod hasłem POLISH JAZZ – YES! odbędzie się Światowy Dzień Jazzu Polskiego z udziałem polskich artystów jazzowych, w tym Zbigniewa Namysłowskiego.

→ BILETY

Spotkanie z Filipem Łobodzińskim – tłumaczem książki „Coltrane według Coltrane’a”, największe gwiazdy jazzu na plakatach i fotografiach oraz wyjątkowa giełda fonograficzna,a nawet muzyczne rejsy... po Odrze - to tylko niektóre przystawki w jazzowym menu 53. edycji Jazzu nad Odrą. 

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail