Zgłoś uwagę

Jazztopad

17–27 listopada 2016
Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1


Festiwal uznawany za jeden z najbardziej kreatywnych w Europie. 13. edycja odbędzie się pod znakiem światowych premier i kompozycji dedykowanych Wrocławiowi i zespołom NFM. Wśród premier kompozycje Jasona Morana oraz Wayne Shortera. W programie pojawią się też: Bobby McFerrin, Hugh Masekala oraz rezydencja artystów z Japonii.

Festiwal Jazztopad jest jednym z najważniejszych festiwali muzyki jazzowej w Polsce. Po 11 latach Jazztopad przenosi się do Narodowego Forum Muzyki – jednej z najważniejszych sal koncertowych w Europie.
Poza organizowaniem koncertów sław światowego jazzu, realizuje premiery utworów skomponowanych specjalnie na jego zamówienie, często łączących świat muzyki jazzowej z muzyką poważną. Poza tym przedstawia również wyjątkowe projekty, które tworzone są jedorazowo na potrzeby festiwalu. Jazztopad stawia sobie za zadanie prezentację nie tylko wspaniałych artystów z Polski oraz zagranicy, ale wspiera też twórczość młodych jazzmanów i kompozytorów. Ma on zasięg międzynarodowy, a jego wydarzenia mają miejsce co roku – w samym środku listopada. Festiwal organizuje Filharmonia Wrocławska – Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. 


WYBRANE WYDARZENIA:
17.11, godz. 19:00 Jason Moran & The Bandwagon, „The Wind” (premiera)
18.11, godz. 19:00 Wayne Shorter Quartet & LutosAir Quintet+, „The Unfolding” (premiera)
19.11, godz. 19:00 Ricardo Gallo Cuarteto | Thomas de Pourquery & Supersonic Big Band Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
20.11, godz. 16:00 Melting Pot Made in Wrocław
23.11, godz. 19:00 The Necks
24 i 25.11, godz. 19:00 Far Out East, Traditional & Improvised Japan
26.11, godz. 19:00 Baenz Oester & The Rainmakers | Marcin Masecki, „Lacrymae” (premiera)
27.11, godz. 19:00 Hugh Masekela

⇒ KUP BILET

Dyrektor Artystyczny: Piotr Turkiewicz  
Organizator: Narodowe Forum Muzyki
http://www.nfm.wroclaw.pl/jazztopad/
FACEBOOK
TWITTER

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

fot_Slawek_Przerwa-1579 fot_Slawek_Przerwa-8901 fot_slawek_przerwa The_Rainmakers_fot. Hanna Schiess The_Necks_ Holimage Hugh_Masekela_Brett Rubin_2 Hugh_Masekela_Brett Rubin_5

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail