Zgłoś uwagę

Jesień w Kinie Nowe Horyzonty

Retrospektywa Wima Wendersa, filmy nominowane i nagrodzone Europejskimi Nagrodami Filmowymi, 3. FF Kino Dzieci i inne wydarzenia. 

Jesienna szaruga nie dosięgnie widzów Kina Nowe Horyzonty. Na rozpoczęcie nowego sezonu programerzy kina przygotowali kilka atrakcji filmowych, których nie można przegapić.

6 września zaprosimy na obszerny przegląd filmów wyróżnionych Europejską Nagrodą Filmową od 1988 do 2015 roku. Rozpoczniemy go Krótkim filmem o zabijaniu Krzysztofa Kieślowskiego, który był pierwszym laureatem nagrody Akademii. Zakończymy 30 grudnia seansem Młodości Paolo Sorrentino z Michaelem Cainem i Harveyem Keitelem w rolach głównych. Warto nadrobić filmowe zaległości, zwłaszcza, że cena biletu na pojedynczy seans to tylko 10 zł. W grudniu do programu przeglądu dołączą wybrane tytuły nominowane w 2016 roku. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Od 22 września zapraszamy na retrospektywę filmów jednego z najważniejszych europejskich twórców - Wima Wendersa. Jego postać kojarzy się z Europejską Akademią Filmową, bo od 1996 roku jest jej Prezydentem. W programie przeglądu znalazły się najważniejsze filmy reżysera, począwszy od awangardowych tytułów z lat 70., przez słynne Niebo nad Berlinem czy Paryż, Teksas, po jedną z ostatnich produkcji Every Thing Will Be Fine z Jamesem Franco w głównej roli.

A oto gratka dla wszystkich, którzy czekali na Akademie Filmowe. W październiku powracają z nową formułą zajęć i pierwszymi semestrami zarówno Akademii Polskiego Filmu, jak i Akademii Kina Światowego. Niezdecydowanych zapraszamy na pierwsze wykłady, które są bezpłatne - wstęp na podstawie wcześniej odbieranych w kasach kina wejściówek. Zapisy on-line rozpoczniemy 15 września.

W jesienny sezon wejdziemy muzycznie. Zapraszamy na premierowy pokaz One More Time With Feeling, w którym grupa Nick Cave & the Bads Seeds wykonuje po raz pierwszy utwory ze swojego najnowszego, bardzo osobistego dla lidera albumu Skeleton Tree. Ostatnie już bilety na seans 8 września można kupić on-line i w kasach kina.

Zapraszamy również na 3. edycję Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Zgodnie z tegorocznym hasłem zabierzemy młodych widzów w małe i duże filmowe podróże. Od 17 do 25 września na ekranach Kina Nowe Horyzonty znajdą się filmy z całego świata, a poza salą kinową - liczne wydarzenia specjalne: warsztaty, spotkania i wspólne muzykowanie.

Na koniec miesiąca (30 września) zaplanowaliśmy specjalną odsłonę Kadrów Wrocławia. Pokażemy zestaw czterech filmów poświęconych Festung Breslau.

 

Szczegółowy program i informacje o biletach na www.kinonh.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Sorentino

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail