Zgłoś uwagę

Jesteś młodym artystą? Zaprojektuj okładkę elementarza

Wrocław i Fundacja Art Transparent ogłaszają konkurs dla wrocławskich uczniów na projekt okładki elementarza dla dzieci z Konakry w Gwinei. Książki ufundowane przez wrocławian trafią do dzieci jesienią. Teraz trwa zbiórka pieniędzy i projektowanie podręcznika do nauki czytania i pisania. 

→ zob. także: Sto tysięcy elementarzy dla dzieci z Gwinei

KONKURS
W konkursie na projekt okładki udział mogą wziąć uczniowie wrocławskich szkół podstawowych z klas IV-VI, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie okładki w formie plakatu związanego z tematyką konkursu (informacje o przedsięwzięciu „Sto tysięcy elementarzy dla dzieci z Gwinei” umieszczone są na stronie: T U T A J).


Każdy z uczestników konkursu powinien przygotować plakat wykonany dowolną techniką. Do konkursu zakwalifikowane zostaną tylko prace własnego autorstwa uczestników. Do każdej pracy powinna być dołączona informacja zawierająca następujące dane: tytuł pracy, imię i nazwisko, klasa, szkoła, dane kontaktowe, w przypadku osób niepełnoletnich zgoda opiekuna prawnego.


Konkurs rozpoczyna się 20 lutego i potrwa do 10 marca. Prace i zgłoszenia należy składać w sekretariacie Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego we Wrocławiu – Rynek, Sukiennice 9. Nagrodami w konkursie są całodniowe rodzinne zaproszenia do wrocławskiego Aquaparku.  

Zwycięzcy zostaną wybrani w głosowaniu internatów na portalu www.wroclaw.pl.

WROCŁAW I KONAKRY 
23 kwietnia 2016 roku – w dniu, w którym Wrocław rozpoczął kadencję Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016 – Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia oraz Eric Falt, zastępca Sekretarz Generalnej UNESCO, ogłosili, że Wrocław we współpracy z UNESCO przekaże następnej Światowej Stolicy Książki - stolicy Gwinei, Konakry, 100 000 elementarzy do nauki czytania.

Decyzja ta została podjęta z kilku powodów.

Gwinea jest krajem o jednym z najwyższych współczynników analfabetyzmu na świecie. To kraj, którego mieszkańcy porozumiewają się w kilkunastu językach plemiennych, a języka francuskiego – oficjalnego języka państwowego, jedynego, w którym mogą się komunikować wszyscy mieszkańcy Gwinei, dzieci nie poznają w domu, lecz uczą się dopiero w szkole. Gwinea to wreszcie kraj, który do niedawna zmagał się z epidemią eboli, a wciąż zmaga się z traumą po tej tragedii. Decyzja o przyznaniu Konakry tytułu Światowej Stolicy Książki UNESCO była spowodowana także tym faktem, o czym informowała Irina Bokova, Sekretarz Generalna UNESCO, mówiąc o próbie symbolicznego zdjęcia z Gwinei „klątwy eboli”.

WROCŁAW POMAGA
Wrocław przekaże elementarze dzieciom z Gwinei w sposób systemowy, za pośrednictwem gwinejskiego Ministerstwa Edukacji i Walki z Analfabetyzmem. Mówimy o 100 000 egzemplarzy certyfikowanego francuskojęzycznego podręcznika dla pierwszoklasistów w Konakry. Klasyczny elementarz zostanie uzupełniony o kilkanaście polskich wierszy dla dzieci, przetłumaczonych na język francuski. Oceniamy, że podręczniki te będą służyć przez kilka lat grupie co najmniej 500 000 pierwszoklasistów z Konakry.

Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone i sfinansowane dzięki wsparciu szeregu instytucji i sponsorów, począwszy od dotacji sponsorskich, indywidualnych i korporacyjnych, przez środki finansowe UNESCO i Gminy Wrocław.

O tym, jak można wspomóc przedsięwzięcie, przeczytacie: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Młoda mieszkanka Konakry uczy się czytać

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail