Zgłoś uwagę

JIDYSZ I LADINO

5 – 9 maja 2016
Synagoga Pod Białym Bocianem


Prezentacja wydarzeń podkreślających znaczenie jidysz i ladino – języków mniejszości żydowskich w Europie. W ramach projektu odbędzie się konferencja, warsztaty muzyczne i językowe oraz koncert Rosy Zaragoza i Bente Kahan oraz artystów z Hiszpanii i z Polski.

8. MAJA 19:00 - PIEŚNI WYRYTE W KAMIENIU

 

Zapraszamy Państwa na niepowtarzalny koncert pieśni jidysz i ladino z udziałem artystów z Polski, Hiszpanii, Izraela, Niemiec, USA, Australii. Muzycy zabiorą widownię w podróż poprzez artystyczną twórczość wywodzącą się z europejskich centrów żydowskiego dziedzictwa, przybliżając zgromadzonym tematykę jidysz i ladino. Dotyczy to zarówno muzyki i tekstów, jak i tańca będącego połączeniem flamenco i chasydzkich tradycji.

Wokaliści/aktorzy: Bente Kahan (Polska/Norwegia), Rosa Zaragoza (Hiszpania), Ruso Sala (Hiszpania), Karsten Troyke (Niemcy), Anna Błaut (Polska) Tancerze:  Isabel Ruiz de Villa (tancerka flamenco - Hiszpania), Irad Mazliah (choreograf/tancerz - Izrael) Muzycy: Eduard Iniesta (gitara-Hiszpania), Dariusz Świnoga (akordeon/pianino-Polska), Greg Wall (klarnet/saksofon - USA), Daniel Weltlinger (skrzypce - Australia)

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 5a. Bilety w cenie 35/25zł rezerwować można pisząc maila: bilety@fbk.org.pl lub kontaktując się telefonicznie: 71 782 81 23. Dostępne także w serwisie ticketpro.pl oraz w salonach EMPiK.

8-9. MAJACultural Heritage of the Diaspora. Yiddish and Judeo-Spanish: Contrast, Comparison, Contact - Międzynarodowa konferencja organizowana przez Zakład Studiów Żydowskich na Uniwersytecie Wrocławskim we współpracy z Fundacją Bente Kahan.
Więcej informacji: ladino.yiddish2016@gmail.com

5. MAJA 18:00 - ŚPIEWAJ Z NAMI W JIDYSZ
Zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym koncercie młodych artystów z Wrocławia i z Syhot w Rumunii, przy akompaniamencie muzyków z wrocławskiego zespołu folkowego Chudoba.Repertuar, który będzie zaprezentowany podczas koncertu to tradycyjne, radosne i skoczne piosenki w jidysz, które publiczność (również najmłodsza) może wykonywać wraz z artystami.

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 5a. Bilety w cenie 15zł rezerwować można pisząc maila: bilety@fbk.org.pl lub kontaktując się telefonicznie: 71 782 81 23. Dostępne także w serwisie ticketpro.pl oraz w salonach EMPiK.


Projekt „Jidysz i Ladino” jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

 


Organizator: Fundacja Bente Kahan
Partner: Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich o. Wrocław, Zakład Studiów
Żydowskich Uniwersytetu Wrocławskiego
www.fbk.org.pl
wstęp płatny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

jidysz Jidysz i Ladino Śpiewaj z nami w jidysz fot. T.Fila (2)

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail