Zgłoś uwagę

JnO: darmowe koncerty i wydarzenia

W programie 53. edycji festiwalu Jazz nad Odrą, oprócz koncertów wybitnych artystów, znalazły się także fantastyczne wydarzenia towarzyszące, na większość z nich obowiązuje wstęp wolny. Fani jazzu, którzy nie zdążyli zakupić biletów na koncerty światowych gwiazd, będą mogli poczuć festiwalową atmosferę podczas darmowych występów uznanych polskich artystów.  

JAZZ NAD ODRĄ - PROGRAM 

KONCERTY
Codziennie, od środy do soboty, o godz. 23:00 w Imparcie (ul. Mazowiecka 17) będą się odbywać premiery płyt i darmowe koncerty polskich wykonawców:

26 kwietnia - Tomasz Wendt Trio & Atom String Quartet
Premiera projektu „Behind the Strings”, w którym artyści łączą swoją wiedzę wynikającą z przeróżnych doświadczeń muzycznych, miłości do jazzu, fascynacji rytmem i melodią oraz otwartością na współczesne wpływy. Powstał w wyniku zderzenia się dwóch na pozór różnych światów muzycznych – tria jazzowego oraz klasycznego w swoim składzie, ale nowocześnie zaaranżowanego kwartetu smyczkowego.

27 kwietnia - Tomasz Chyła Quintet
Tomasz Chyła Quintet to trójmiejski zespół działający na jazzowej scenie od roku 2013. Laureat Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors 2016. Muzycy z Tomasz Chyła Quintet redefiniują pojęcie mainstreamowego jazzu, nadając mu szlachetny, bardzo szczery i często romantyczny charakter. Współczesne utwory oparte na nieśmiertelnej jazzowej formule, lekkość wykonawcza i interpretacyjna świeżość, to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu. 

28 kwietnia - Mateusz Smoczyński Quintet
Mateusz Smoczyński, wybitny polski skrzypek jazzowy, powraca ze swoim kwintetem. Jest to formacja, z którą dokładnie 10 lat temu nagrał swój debiutancki album. Płyta „Berek” została zarejestrowana w grudniu 2016 roku, kilka miesięcy po wygranej Smoczyńskiego w Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Premiera albumu odbędzie się 28 kwietnia podczas festiwalu Jazz nad Odrą. 

29 kwietnia - Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio
Paweł Kaczmarczyk to laureat GP 40. Jazzu nad Odrą jako Kaczmarczyk/Dobrowolski/Barański Trio. Fenomenalny pianista i kompozytor, autor licznych albumów wydanych dla prestiżowych europejskich wytwórni, aktywnie koncertujący na całym świecie. Wyrazista osobowość muzyczna, która nieustannie poszukuje nowych kontekstów dla muzyki, będąc autorem niecodziennych przedsięwzięć artystycznych i nowatorskich inicjatyw. Album Something Personal (2015), który trio zaprezentuje podczas festiwalu, jest wypadkową doświadczeń odzwierciedlających wrażliwość i dojrzałość pianisty. 

Po każdym koncercie odbędzie się Jam Session w klubie Autograf (ul. Mazowiecka 17).

W piątek i sobotę w sali kameralnej od godziny 14:00 przystąpi do rywalizacji aż dziewięć młodych zespołów jazzowych – nagrodą będzie laur Grand Prix 2017. Z kolei na placu Społecznym z okazji Światowego Dnia Jazzu Polskiego odbędą się koncerty Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime, Jachna/Tarwid/Karch Trio, D Z I E D Z I C, Tęgie Chłopy – start o godz. 17:00 w niedzielę, 30 kwietnia.

WSTĘP WOLNY!

Łobodziński o Coltranie
W dniu rozpoczęcia festiwalu, 26 kwietnia, o godz. 17:30 w Imparcie odbędzie się spotkanie z Filipem Łobodzińskim, tłumaczem książki „Coltrane według Coltrane'a” (wyd. Kosmos Kosmos), która swoją premierę miała 11 kwietnia.  Wydawnictwo zawiera wszystkie znane dotąd wywiady z Johnem Coltrane’em, a także artykuły, wspomnienia czy noty z okładek płyt, w których cytowano jego wypowiedzi.  Wielką rolę odgrywa tu brawurowe tłumaczenie Łobodzińskiego, dzięki któremu czytający ma wrażenie uczestniczenia w autentycznej rozmowie z wielkim Trane’em. 

Wystawy
Od 26 kwietnia w Galerii Impartu wystawa „Jazz World Photo” prezentująca 30 najlepszych zdjęć z poszczególnych edycji międzynarodowego konkursu pod tą samą nazwą. Wystawa co roku towarzyszy obchodom Światowego Dnia Jazzu i prezentowana jest w innym mieście. Wernisaż: 26 kwietnia, godz. 17:00. Wystawa „Wielcy ludzie jazzu – plakaty Waldemara Świerzego” dostępna jest dla zwiedzających od 25 kwietnia we Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu - to pierwsza prezentacja 25 portretów największych twórców jazzu XX wieku. Autor, Waldemar Świerzy, uznawany jest za mistrza portretu i jednego z największych twórców plakatu ubiegłego wieku. „One Minute Jazz Portrait” zaprezentuje zdjęcia będące zbiorem emocji, jakie towarzyszą festiwalowi Jazz nad Odrą. Podczas jubileuszowej, 50. edycji festiwalu Sławek Przerwa wykonał dziesiątki błyskawicznych portretów, dokumentując muzyków tuż po ich występach. Wystawa dostępna będzie w trakcie całego festiwalu w Barbarze (ul. Świdnicka 8b).

Giełda płyt i wydawnictw muzycznych
30 kwietnia, podczas Światowego Dnia Jazzu Polskiego, szykuje się raj dla kolekcjonerów wydawnictw muzycznych. W ramach organizowanej w Imparcie giełdy fonograficznej będzie można nabyć płyty CD, winylowe i kasety, poznać muzyczne i wydawnicze nowości, powymieniać się krążkami oraz spotkać i porozmawiać o muzyce. W Imparcie będzie działał też festiwalowy boutique De’Moliki z gadżetami festiwalowymi i płytami artystów festiwalu. Ponadto wystawi się Wydawnictwo C2. Giełda rozpocznie się o godzinie 12:00.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Koncert - 52 edycja JnO

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail