Zgłoś uwagę

Już jutro kolejne warsztaty dla architektów w ramach projektu Nowe Żerniki

IMG_8265_slajder

Już jutro w siedzibie DSOIA RP w godz. 10:00-12:00 (ul. Wróblewskiego 18) odbędą się 50-te warsztaty w ramach projektu Nowe Żerniki, które trwają nieprzerwanie od 20 grudnia 2011 roku. Tym razem architekci będą rozmawiać o domach jednorodzinnych oraz wewnętrznym konkursie na zieloną oś osiedla biegnącą od Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej do budynku kościoła.

Na poprzednim spotkaniu warsztatowym mogliśmy zobaczyć m.in. kolejne projekty ekologicznych domów jednorodzinnych. Rozpoczęto też dyskusję na temat jednej z głównych ulic osiedla. Projektanci prezentowali kolejne koncepcje domów jednorodzinnych, jakie mogłyby powstać na modelowym osiedlu. Dariusz Sirojć z pracowni BASIS zaprezentował ciekawą koncepcję. Po wybudowaniu domu, wokół niego miałoby zostać zasadzonych 200 drzew. Jak wyjaśnia, taka liczba drzew zapewni mieszkańcom naturalną ochronę prywatności.

Architekci zaczęli również dyskusje nad tym, jak powinna wyglądać główna oś kompozycji osiedla, tzw. ulica Bazarkowa. Ulica zaczynać ma się przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, a kończyć lokalnym bazarkiem. Ma mieć około 600 metrów długości.

Na kolejnych warsztatach, w lutym, architekci opracują zadania, jakie ma spełniać ulica i podejmą decyzję co do realizacji koncepcji. Jak przekonuje Zbigniew Maćków, kurator odpowiedzialny za projekt modelowego osiedla, zwycięski pomysł poznamy na przełomie kwietnia i maja.

Więcej o koncepcji Osiedla ESK 2016 można przeczytać: TUTAJ.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail