Zgłoś uwagę

Już w środę spotkanie o społecznym wymiarze kina w ramach ESK 2016

kino

W środę, 8 kwietnia o godz. 11:30 zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty (hol główny, obok baru-bistro KNH) na briefing prasowy. Z dziennikarzami spotkają się Roman Gutek, kurator ESK ds. filmu i dyrektor Kina Nowe Horyzonty oraz organizatorzy festiwali: Paweł Kosuń z MiastoMovie: Wro i Agnieszka Sękowska z 48 Hour Film Project, projektów filmowych o wymiarze społecznym i partycypacyjnym organizowanych przy współpracy z ESK.

Trzecia odsłona „MIASTOmovie: Wro” (16 – 19 kwietnia) realizowana będzie pod hasłem „Miasto z odzysku”. Tym razem głównym tematem miejskiego festiwalu złożonego z projekcji filmowych, spotkań i debat, będzie tworzenie, odnawianie i nowe życie miasta oraz odzyskiwanie pamięci o miejscach i architektoniczno-społecznej historii metropolii. To również spojrzenie na mieszkańców, którzy miasta ratują i budują z nim więź. Na wydarzenia kwietniowej edycji festiwalu zaprosimy nie tylko do Kina Nowe Horyzonty, ale także do innych miejsc i przestrzeni Wrocławia.

48 Hour Film Project Wrocław to wrocławska odsłona międzynarodowego konkursu i festiwalu filmowego organizowana przez Fundację Przestrzeń Filmowa przy współpracy z Kinem Nowe Horyzonty, Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 oraz Centrum Technologii Audiowizualnych. W trakcie konkursu ekipy filmowe z całego kraju w ciągu 48 godzin piszą scenariusz, a następnie kręcą i montują krótkometrażowy film. Filmy powstaną między 17-19 kwietnia, a ich scenerią i jednym z głównych bohaterów będzie Wrocław. Otwarte seanse wszystkich konkursowych filmów na dużym ekranie Kina Nowe Horyzonty zaplanowano na 21-23 kwietnia. Gala finałowa i wręczenie nagród 25 kwietnia.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail