Zgłoś uwagę

Jacek Zachodny / Kamienica

Przy ul. Hubskiej 58 znajdowało się zaniedbane, zarośnięte podwórko, którym w ramach projektu „Kamienica” zajął się Jacek Zachodny. Przed rozpoczęciem prac teren porośnięty był chwastami, a mieszkańcy do dyspozycji mieli jedynie brukowany, podłużny, nierówny placyk służący za parking . Brakowało nawet ławki -  miejsca, gdzie mieszkańcy podwórka mogliby się spotkać, porozmawiać. „Kamienica” jest projektem społecznym, który zakładał aktywizację społeczności lokalnej,  poprzez zmianę wspólnej przestrzeni.  Proces rozpoczął się od konsultacji społecznych, które szybko przerodziły się w zaangażowanie lokalnej społeczności pomagającej na każdym etapie prac.

 

Jacek Zachodny – absolwent ASP we Wrocławiu, studiował również archeologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Tworzy instalacje multimedialne i prace wideo, rzeźby, obiekty, zajmuje się performansem i malarstwem.


Miejsce: ul. Hubska 58

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

wejście od podwórza foto: Tomasz Opania foto: Tomasz Opania foto: Tomasz Opania foto: Tomasz Opania SAM_9622 SAM_9631 SAM_9634 SAM_9639 SAM_9399 SAM_0289 foto: Tomasz Opania

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail