Zgłoś uwagę

Kamil Zając z nagrodą publiczności WARTO 2017!

W czasie gali nagrody WARTO 2017 laureatem nagrody publiczności został ogłoszony Kamil Zając, poeta, którego tomik „Szepty i szyki” został dofinansowany przez Wrocławski Program Wydawniczy.

Do literackiej nagrody WARTO 2017 nominowani byli również Rafał Różewicz, którego tomik „Państwo przodem” został wydany w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego, oraz Ewa Jarocka za książkę „Nie ma dobrych ludzi”, wydaną dzięki nagrodzie w II edycji Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na książkę poetycką.

WARTO jest nagrodą dla młodych twórców przyznawaną corocznie przez wrocławską Gazetę Wyborczą razem z Urzędem Miasta Wrocławia i firmą Archicom. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. aktor Bartosz Porczyk i zespół Mikromusic.

Książki „Szepty i szyki” oraz „Państwo przodem” można nabyć na www.sklep.wroclaw2016.strefakultury.pl oraz w Infopunkcie Barbara przy ul. Świdnickiej 8c.

Wrocławski Program Wydawniczy jest projektem zapoczątkowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem jest wspieranie wydawców w publikowaniu książek i czasopism wrocławskich autorów oraz dotyczących tematów związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Następny nabór do Programu przewidujemy na kwiecień 2017 r.

Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na książkę poetycką był częścią Festiwali Literacko-Artystycznego preTEXTY 2016, współorganizowanego przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Szepty

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail