Zgłoś uwagę

Katowice - Miasto Muzyki

Katowice żyją muzyką. Wyjątkowe festiwale, utalentowani artyści i niesamowite sale koncertowe. Nie przez przypadek w 2015 roku zostały Miastem Muzyki UNESCO. W ciągu jednego sierpniowego tygodnia muzyka Katowic będzie brzmieć najgłośniej właśnie nad Odrą. Jako że Wrocław jest miastem spotkań, niemal wszystkie katowickie propozycje będą wynikiem muzycznych kooperacji. Katowiccy i wrocławscy twórcy muzyki elektronicznej i eksperymentalnej spotkają się w nadodrzańskiej filii Biura Dźwięku Katowice. Na Śląsku to miejsce, gdzie od kilku lat powstaje najbardziej awangardowa, nowa muzyka miasta.

To we Wrocławiu śląscy jazzmani, na czele z muzykami RGG Trio, spotkają się z Lorenem Schoenbergiem, saksofonistą, dyrektorem artystycznym National Jazz Museum w nowojorskim Harlemie. To właśnie tam przechowywane są płyty z bezcenną kolekcją Williama Savory’ego, który w latach 30. i 40. XX wieku nagrywał radiowe występy Louisa Armstronga czy Billie Holiday. Loren Schoenberg i jego śląski zespół wykonają we Wrocławiu wiele niezapomnianych utworów.

Podczas swojej prezentacji Wrocław odwiedzi również katowicko-beskidzki zespół Vołosi i grupa 33A, prowadzona przez charyzmatycznego Niaza Diasamidze, tworząca projekt Transkaukazja. Góralskie smyczki i gruzińskie panduri, do tego nasycone rockowym brzmieniem zespołu 33a – to będzie wybuchowa mieszanka.

A do tego CallTrane, czyli Maciej Obara International (muzyka) i Marian Oslislo (rysunek) oraz muzyczne atrakcje przygotowane przez katowickich artystów wybrane w konkursie Genius Loci. I jeszcze  muzyczny prezent – 10 wrzesnia, z okazji urodzin Katowic, na Placu Wolności odbędzie się niezwykły koncert Miuosh x Jimek x NOSPR.
Brzmi dobrze? Bo to Katowice – Miasto Muzyki UNESCO!

Więcej informacji: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

BDK2(1) Bloki i familoki (fot. Mariusz Partyka) (2) Bloki i familoki (fot. Mariusz Partyka) CallTrane2 CallTrane1 CallTrane3 Graphicology_sax Paquet Louis boot Paquet Toots RGG - Savory- fo. Gosia Frączek RGG Savory_foto_radoslaw_kazmierczak_15 RGG Savory_foto_radoslaw_kazmierczak_18 VOLOSI_press AUKSO2 mat. KMO

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail