Zgłoś uwagę

KGHM Polska Miedź S.A. partnerem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

unnamed
W ramach umowy o współpracy KGHM Polska Miedź S. A. w latach 2014-2016 będzie wspierać działania artystyczne związane z Europejską Stolicą Kultury we Wrocławiu, w tym m.in. działalność Teatru Muzycznego Capitol i Narodowe Forum Muzyki – przestrzeni kulturalnych niezwykle istotnych w kontekście programu ESK 2016.  
 
Już w kwietniu br. KGHM wsparł finansowo organizację 50 edycji Festiwalu Jazzu nad Odrą, organizowanego przez Biuro Europejskiej Stolicy Kultury. Współpraca ta okazała się satysfakcjonująca dla obu stron, dlatego podjęto decyzję o dalszej współpracy. 
 
Bardzo cieszymy się, że na 450 dni przed startem obchodów ESK możemy ogłosić, że pierwszym z dużych partnerów ESK jest właśnie KGHM. To lider, nie tylko na rynku Polskim, ale międzynarodowym, który znany jest ze swojego wsparcia dla ambitnych projektów kulturalnych – mówi Krzysztof Maj, dyrektor Biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. – Przekazane przez Polską Miedź środki zwiększą szansę na realizację programu ESK 2016 w planowanym kształcie.
 
KGHM od lat wspiera ważne projekty sportowe, społeczne oraz kulturalne o charakterze międzynarodowym, a od tego roku stanie się częścią wielkiego artystycznego i kulturalnego święta jakim jest ESK we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska.  

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail