Zgłoś uwagę

Kinematograf wrocławski: „Trąd” - pokaz filmu i dyskusja

Główny bohater Stanisław Czermień podejrzany jest o udział w zbiorowym gwałcie i zamordowanie ofiary. Przypuszcza, że tak naprawdę chodzi o jego brata, Witka, któremu stara się pomóc w zaistniałej sytuacji. W ten sposób wpada na trop bandy przestępców handlujących kobietami...

W Barbarze trwa cykl spotkań i dyskusji "Kinematograf Wrocławski". Podczas trzeciego wieczoru zaprezentowany zostanie film "Trąd" Andrzeja Trzos-Rastawieckiego.

"Trąd" współtworzy serię kryminalnych filmów polskich rozgrywających się we Wrocławiu i bardzo silnie odwołujących się do przestrzeni miasta. Po projekcji porozmawiamy o kryminalnym Wrocławiu na ekranie. W dyskusji udział wezmą: dr Łukasz Kamiński z Zakładu Historii Najnowszej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Robert Dudziński - filmoznawca, ekspert od kina gatunkowego okresu PRL. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu - Lech Moliński.

Zapraszamy 10 października od godziny 18:00 do Barbary na ulicę Świdnicką 8B. Wstęp wolny!

Więcej o cyklu:

KINEMATOGRAF WROCŁAWSKI

Komu wiadomo, że to we Wrocławiu powstał pierwszy filmowy portret miasta w powojennym kinie polskim? Czy mieszkańcom znana jest fala filmów kryminalnych z lat 70., ukazująca stolicę Dolnego Śląska jako siedlisko zła i patologii? Czy wrocławianie wiedzą, że nie więcej niż pół wieku temu ich miasto doświadczyła epidemia czarnej ospy? Komu znany jest fakt, że Wrocław był nie tylko ważnym ośrodkiem tworzenia się Polskiej Szkoły Filmowej i Kina Moralnego Niepokoju, ale również centrum polskiego kina niezależnego na przełomie stuleci? Nasz cykl to powojenna historia miasta i historia wrocławskich filmów w jednym.

Kuratorem cyklu jest Lech Moliński: animator kultury i dziennikarz filmowy, związany z Wrocławską Fundacją Filmową i Fundacją na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza.

10.10

Kryminalny Wrocław

„Trąd", reż. Andrzej Trzos-Rastawiecki, Polska 1971, 79’

14.11

Zakochani w mieście

„Anatomia miłości”, reż. Roman Załuski, Polska 1972, 88'

12.12

U nas na osiedlu

„Krew z nosa”, reż. Dominik Matwiejczyk, Polska 2004, 89'

 

Rozmowa z Andrzejem Ziemiańskim w Radio Wrocław Kultura dostępna TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

10.10Kinemato_Trąd_kafel

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail