Zgłoś uwagę

Kino w Prozie: Portugalia

Ruszył wakacyjny cykl filmowego biura podróży, dzięki któremu klub Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) w każdą niedzielę lipca i sierpnia zamieni się w salę kinową.
 

Filmowe biuro podróży to hasło przewodnie wakacyjnego Kina w Prozie organizowanego przez Wrocławski Dom Literatury. Latem, dzięki wyświetlanym filmom, widzowie co tydzień przeniosą się do innego kraju, a ich przewodnikami będą wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli obrazy mu dedykowane.

Podczas dziesięciu niedzielnych wieczorów zobaczymy dzieła dwudziestu reżyserów, dzięki czemu będziemy mogli poznać różne spojrzenia na dany kraj, jego kulturę, ludzi i krajobrazy. Same tytuły filmów do końca pozostaną niespodzianką! Filmy w Prozie będą reprezentowały kinematografię na wysokim poziomie, docenioną przez krytyków. Można liczyć na produkcje kultowe, perły klasyki, ale i rzadko wyświetlane współczesne obrazy, a nawet na nowości.
Podczas pierwszych pokazów przyglądaliśmy się bliżej Włochom poprzez obrazy filmowe Paolo Sorrentino i Federico Felliniego. 2 lipca zapraszamy z kolei na wyprawę do Portugalii, w którą zabiorą widzów Wim Wenders (18:00) oraz Miguel Gomes (20:00). Można przyjść na jeden film lub od razu zająć sobie wygodne miejsce na cały wieczór.

Kino w Prozie ma przyjazny charakter - odbywa się w pubie, więc do dyspozycji widzów jest bar, a część miejsc siedzących zostanie zamieniona na leżaki. Zamiast popcornu będzie można skosztować smacznych przekąsek inspirowanych kuchnią kraju, do którego wybierzemy się wraz z Filmowym biurem podróży. Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny.

Aby otrzymywać z wyprzedzeniem szczegółowe informacje dotyczące repertuaru Kina w Prozie w kolejnych tygodniach, należy zapisać się do newslettera Wrocławskiego Domu Literatury - można to zrobić po wejściu na stronę internetową instytucji: www.domliteratury.wroc.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Filmowe Biuro Podróże

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail