Zgłoś uwagę

KNH: Przedstawienia z Bolshoi i MET, koncert Nicka Cave'a, premiera Juliety

Jeśli jesteście gdzieś pomiędzy pierwszym urlopem a kolejnymi wakacyjnymi planami, zajrzyjcie popołudniami do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty. Sezon ogórkowy w pełni, ale nie w ich programie! 

Od 21 sierpnia zapraszamy na retransmisje najpopularniejszych w sezonie 2015/2016 przedstawień z moskiewskiego Teatru Bolszoj. Rozpoczniemy Giselle Adolphe’a Adama. Balet jest kwintesencją wszystkiego, co kojarzymy z epoką romantyzmu – tragicznej miłości, grozy, przenikania się świata żywych i umarłych. Przekonamy się o tym, kiedy młodziutka tytułowa bohaterka zakocha się księciu Albercie. Do końca wakacji zobaczymy jeszcze Poskromienie złośnicy z muzyką Dmitrija Szostakowicza i Don Kichota Ludwiga A. Minkusa. 

Nowojorska MET nie pozostaje w tyle. We wrześniu rozpoczniemy cykl letnich retransmisji tych przedstawień, które w ubiegłym sezonie zgromadziły przed ekranami największą publiczność. Już 3 września powróci Tosca według Riccardo Frizza – tytuł, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiegokolwiek teatru operowego. W postać malarza Cavaradossiego wciela się najjaśniejsza gwiazda współczesnej sceny operowej - Roberto Alagna. Do końca miesiąca pokażemy jeszcze Cyganerię Puccinego, Cosí fan tutte Mozarta i Napój miłosny Donizettiego.

Jeszcze 24 sierpnia odbędzie się przedpremierowy pokaz Juliety – najnowszego filmu Pedro Almodóvara który otworzył 16. edycję Nowych Horyzontów. Reżyser wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności. To „Wielki powrót mistrza”, jak napisał francuski „Positif” po światowej premierze w Cannes. Pokaz jest połączony z transmitowaną na żywo dyskusją z warszawskiego kina Muranów, pod szyldem Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. 

Sierpniowy wieczór można spędzić także poszerzając swoje horyzonty na temat współczesnych problemów. Nie tak dawna katastrofa w Fukushimie, sprowokowała japońskiego reżysera Futoshiego Sato do odkrycia prawdy o wydarzeniach z 2011 roku w filmie Fukushima: Pokrywa Słońca. Na specjalny pokaz tego filmu zapraszamy 21 sierpnia. 

Fanów Nick Cave and the Bad Seeds zainteresuje premierowy, jedyny we Wrocławiu pokaz One More Time With Feeling. 8 września zobaczymy na ekranie niepublikowany dotąd nigdzie materiał o tworzeniu i wykonywaniu utworów z najnowszego, bardzo osobistego dla Cave’a albumu Skeleton Tree. 


Wrzesień to także rozpoczęcie przeglądu nagrodzonych i nominowanych filmów do Europejskich Nagród Filmowych. Przed grudniową ceremonią wręczenia „europejskich Oscarów” we Wrocławiu, zapraszamy do przypomnienia sobie, lub zobaczenia po raz pierwszy na ekranie filmów, które wyróżnione zostały główną nagrodą od 1988 roku. 

Bilety na wszystkie wydarzenia są wciąż dostępne w kasach i online

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

KNH

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail