Zgłoś uwagę

Koalicja Miast dla Kultury z nominacją do Złotych Spinaczy!

To już XV edycja konkursu Złote Spinacze! Od początku przyznano już 276 statuetek. W ostatniej edycji po raz pierwszy nagrody wystąpiły w trzech kolorach: brązowym, srebrnym i złotym, w tym dołączy także tytanowa statuetka oraz konkurs publiczności. Wśród nominowanych w kategorii "Kultura i media" znalazła się kampania Koalicji Miast dla Kultury. Zapraszamy do głosowania!

Po raz pierwszy w Złotych Spinaczach na nagrody w konkursie wpływ będzie miała publiczność. W 2017 roku zostanie przyznana Nagroda Publiczności – statuetkę zwycięzca otrzyma podczas Gali Złotych Spinaczy 1 grudnia. Internetowe głosowanie na nominowane projekty rozpoczęło się 24 października i potrwa do 24 listopada do godz. 24:00. Głosy może oddawać każdy zainteresowany. W konkursie bierze udział 28 projektów.

Konkurs "Złote Spinacze" został zainicjowany przez Związek Firm Public Relations w 2003 roku. Głównym celem konkursu jest zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży Public Relations oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych oraz rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce.

Koalicja Miast dla Kultury to program współpracy Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz sześciu miast: Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi, Poznania i Szczecina. Partnerstwo siedmiu metropolii służy zaktywizowaniu środowisk samorządowych, artystycznych i pozarządowych. Stwarza nowe możliwości w zakresie wymiany kulturalnej, promowania lokalnych artystów i instytucji kultury. W ramach Koalicji Miast wzmacniamy naszą współpracę, podejmując dyskusję nt. samorządowej odpowiedzialności za kulturę oraz prezentujemy we Wrocławiu artystyczny potencjał miast koalicyjnych.

Celem Koalicji jest prezentacja miast skupiona na najważniejszych i najbardziej charakterystycznych dla nich narracjach kulturowych, flagowych projektach i tym, co stanowi o ich genius loci. Istotnym wymiarem programu jest również dyskusja o samorządowej odpowiedzialności za kulturę polską. Projekt jest ukierunkowany na proces, dialog i długie trwanie. Jest platformą wymiany doświadczeń, sieciującą polskie instytucje, organizacje oraz twórców kultury.

Idea Koalicji Miast ubiegających się o tytuł ESK powstała już na początku konkursu, w 2010 roku. Głównym jej założeniem było odejście od rywalizacji, na rzecz wspólnego dzieła, jakim została Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

Nominowani w kategorii "Kultura i media":

  • Koalicja Miast dla Kultury / Komunikacja Plus, Biuro Festiwalowe Impart 2016
  • Pojednanie / Dentsu Aegis Network Polska, Isobar Polska, Carat Polska
  • Premiera serialu kryminalnego CANAL+ „BELFER” / Havas PR, nc+, Isobar Poland, Rubicon Media

 

Zapraszamy do głosowania!

Głosować można TUTAJ

 

fot. Beata Ratuszniak

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

14939972_659953644173610_5208419220637217655_o

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail