Zgłoś uwagę

Kolejna edycja Komiksofonu

plakat 3

Komiksofon to projekt komiksowo-muzyczny, który realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego.

Komiksofon oferuje dwa rodzaje przeżyć. Dla ludzi spoza kręgu fanów komiksu będzie to lekka, wizualno-dźwiękowa prezentacja, po której zostanie w głowie pewna idea przyswajalności obrazków komiksowych, styl rysunku danego komiksiarza i pamięć jego nazwiska. Za to fanów komiksu przywieść może ciekawość nowej formuły prezentacji i tego, jak autor znanego komiksu przerobił go i jak zinterpretował go muzycznie.

Komiksofon to również możliwość zbliżenia się do twórców. W półmroku, przy drinku można porozmawiać z komiksiarzami nie tylko o komiksach, muzyce i zrealizowanym filmie. 

Twórcy komiksowi łączą autorskie ilustracje komiksowe z inspirującą ich muzyką w formie filmu. Oprócz projekcji w luźnej klubowej atmosferze odbędzie się rozmowa z autorami. Projekt kierowany jest do osób lubiących multimedialne eksperymenty, twórczość oraz ciekawych tego, jaką muzykę cenią komiksiarze, czym się inspirują podczas pracy, co uważają za dobry podkład pod swój komiks.

plakat 3Każda edycja składa się z trzech części:

  • projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką;
  • wywiadzie/dyskusji z publicznością;
  • rysowaniu na żywo.

Oficjalną część rozmowy i prowadzenie weźmie na swoje barki Andrzej Jarczewski

Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.

9 października 2014, czwartek, godzina 19:00 spotykamy się z Katarzyną Babis i Danielem Grzeszkiewiczem w Pubie na Włodkowica 21.  

GOŚCIE:

Katarzyna Babis – urodzona w 1992 roku, lubelska ilustratorka i rysowniczka komiksów, studiowała grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS-u. Swoje krótkie formy komiksowe publikuje w licznych magazynach i antologiach oraz w internecie. Prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży w różnych miejscach w Polsce. Swój debiutancki album pt. "Tequila" – na podstawie scenariusza Łukasza Śmigla – wydała w 2014 roku (wyd. Dobre Historie), przy wsparciu użytkowników serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi (polski odpowiednik amerykańskiego Kickstarter.com). Na swoim koncie ma udział w projektach: "Dom żałoby 7" (2013), "Rag & Bones" (2014), "Tequila 1: Władca marionetek" (2014). Nagrody: wyróżnienie w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier (2013) za "Pan tu nie stał" (scenariusz Dominik Szcześniak); nominowana do Lubelskiego Wyróżnienia Kulturalnego Żurawie 2014, w kategorii „Obraz”. Miłośniczka komiksu europejskiego, animacji Disneya i sztuki tatuażu. Na co dzień kooperuje z Danielem Grzeszkiewiczem.

Daniel GEDEON Grzeszkiewicz (rocznik 1980) – lubelski grafik zafascynowany komiksem, autor okładek. Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej. Publikował w m.in. "KGB" i "Znakomiks". Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku). Tworzył ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów. Obecnie mieszka w Lublinie i pracuje nad komiksem dla francuskiego wydawnictwa L'editions du Long Bec. Komiks, który tworzy Daniel powstaje do scenariusza Rogera Seitera.  Na swoim koncie ma komiksy, samodzielne: "X2", "Gedeon zebrany"; zbiorowe: "Komiks Forum '98", "Antologia piłkarska – Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce…", "Copyright. Antologia komiksu", "Dom żałoby 7", "Powrót Barbarzyńców i nie".

Plakat autorstwa Katarzyny Babis i Daniela Grzeszkiewicza. 

Organizator: Komiksofon, Wrocław 2016

Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak: a.jamroszczak@gmail.com

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail