Zgłoś uwagę

Kolejne spotkanie Otwartej Grupy Roboczej już 29-30 września w Wałbrzychu

slajder_Kłodzko

Ostatnie w tym roku spotkanie Otwartej Grupy Roboczej ESK 2016 – Dolny Śląsk odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Wałbrzyskiego AQUA-ZDROJU. To już kolejny zjazd grupy, której celem jest wypracowanie koncepcji obchodów ESK 2016 w regionie Dolnego Śląska. Trzy poprzednie spotkania odbyły się kolejno w Legnicy, Głogowie i Kłodzku. 

 

Tematyka wałbrzyskiego zjazdu:

  • Wspólne i osobne projekty z okazji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
  • Na jakich zasadach opracowywać i realizować projekty wspólne, dotyczace całego Dolnego Śląska?
  • Jakie projekty osobne, realizowane poza Wrocławiem, mogą wzmocnić obchody ESK Wrocław 2016? 
  • Jak włączać istniejące, ważne dla kultury Polski i regionu wydarzenia i przedsięwzięcia do programu obchodów ESK Wrocław 2016?

Program wałbrzyskiego zjazdu można znaleźć → TUTAJ

Podczas poprzedniego zjazdu, który odbył się w Kłodzku, uczestnicy pracowali w czterech grupach roboczych, a każda z grup musiała zmierzyć się z kilkoma tematami i wypracować pakiet konkretnych pomysłów i rozwiązań, które uszczegółowione mogłyby się stać propozycjami projektów i zostać wdrożone (niektóre z nich już w roku 2015). Przedyskutowano m.in. problem odpowiedniego komunikowania i informowania na temat wydarzeń ESK 2016 w regionie. Mówiono także o sposobach na wykorzystanie i pobudzenie potencjału turystycznego Dolnego Śląska w kontekście ESK 2016 i sposobach na ułatwienie dostępu mieszkańcom regionu w wydarzeniach, które będą mieć miejsce w roku 2016 we Wrocławiu (i na odwrót, omawiano sposoby na ułatwienie, ale także zachęcenie wrocławian do odwiedzenia najciekawszych festiwali i imprez kulturalnych w regionie).  

W dwóch pierwszych spotkaniach Otwartej Grupy Roboczej, wzięło udział blisko 50-60 osób, w większości byli to przedstawiciele instytucji kulturalnych z regionu Dolnego Śląska oraz ludzie na co dzień zaangażowani w jej animowanie. Obecnie w działania Otwartej Grupy Roboczej zaangażowanych jest już blisko 70 osób, a na kłodzkim zjeździe grupy obecnych było ok. 35 uczestników. 

O działaniach grupy, celach, przyświecających jej ideach, czy zadaniach, jakie przed sobą stawia, można dowiedzieć się więcej na stronie: http://grupaesk.syskonf.pl/

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail