Zgłoś uwagę

Kolejne spotkanie Społecznej Akademii Kultury

SpolecznaAkademiaKultury

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Społecznej Akademii Kultury. 16 października w godzinach 18:00 – 21.00 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się debata pod hasłem Lokalnie – wirtualnie. Media społecznościowe i społeczeństwo miasta, prowadzona przez Jacka Żakowskiego, której głównym gościem będzie szef Instytutu Badań nad Przyszłością Collegium Civitas oraz redaktor tygodnika Polityka, Edwin Bendyk.

W dyskusji udział wezmą także:

  • Paweł Czuma, Dyrektor ds. Komunikacji Społecznej, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej;
  • Rafał Górski, Instytut Spraw Obywatelskich;
  • Łukasz Medeksza, pełnomocnik Zarządu Województwa Dolnośląskiego ds. rozwoju społeczeństwa informacyjnego;
  • Szymon Sikorski, prezes zarządu w firmie Publicon;
  • Paweł Tkaczyk, specjalista w zakresie mediów społecznościowych

Bardzo liczymy także na – podobnie, jak miało to miejsce podczas poprzedniej debaty – mocny głos publiczności.

Z kolei 19 października w godzinach 09:00 – 13:30 w Centrum Sztuki WRO (ul. Widok 7)  redaktor Żakowski oraz Szymon Sikorski  poprowadzą warsztat będący praktyczną, bardziej operacyjną próbą odpowiedzi na problemy zarysowane w trakcie debaty.

Społeczna Akademia Kultury to na obecnym etapie cykl comiesięcznych debat i warsztatów prowadzonych przez Jacka Żakowskiego, których centralnym elementem jest dyskusja dotycząca kultury rozumianej szeroko, w jej wzajemnych powiązaniach z innymi sferami życia: ekonomiczną, edukacyjną czy ekologiczną. Stanowi nie tylko próbę krytycznej dyskusji poświęconej kondycji kulturowej współczesnych społeczeństw oraz miast, ale także punkt wyjścia dla wypracowania innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby okazać się remedium na diagnozowane problemy.

Myślą przewodnią pierwszej serii debat jest Wrocław – lepsze miasto. Będzie ona poświęcona najważniejszym społecznie problemom życia miejskiego, odnoszącym się do nich niestandardowym ideom i możliwościom ich wykorzystania w ramach kompetencji miasta. 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail