Zgłoś uwagę

Kolejny In Between Festivals już od 18 do 19 maja

To nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Przez cały 2016 rok do Wrocławia przyjeżdżać będą jazzowi muzycy i tancerze z Berlina.
Po to by spotykać się z wrocławską publicznością i polskimi wykonawcami, w miejscach rozsianych po całym mieście. To ponad 30 wydarzeń, które odbędą się w takich miejscach jak MiserArt, Łokietka 5, Ośrodek Postaw Twórczych, ToTu, Firlej, Centrum Inicjatyw Artystycznych, Centrum Reanimacji Kultury i w BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura.

Środa – 18.05.2016, godz. 19:00, bilety: 20 zł
MiserArt
ul. Cybulskiego 35A, Wrocław

JULE FLIERL „ORPHEUS”
Solo jest dekonstrukcją wczesnoromantycznej arii „Che faro senza Euridice” z opery “Orfeusz i Eurydyka”, jej meodii, słów, narracji, emocji i gestów. Fragmenty arii Orfeusza akumulują, zapętlają się, opóźniają i zmieniają swoją prędkość by sformułować nową struktrę muzyczną. To rozśpiewana rzeźba preformensu, który eksploruje materialność arii, względem cichych gestów romantycznego baletu.


PAWEŁ SAKOWICZ „TOTAL”
Spekulowanie o wirtuozerii tanecznej to myślenie, które może opierać się n adoświadczeniu, ale niekoniecznie daje się empirycznie sprawdzić. Celem takiej spekulacji jest osiągniecie określonego obrazu wirtuozerii tanecznej poprzez wykorzystanie przewidywalnych zmian ekonomicznych, politycznych i metahumanistycznych. Cechą charakterystyczną spekulacji o wirtuozerii tanecznej jest podejmowanie ryzyka w budowaniu radykalnych scenariuszy dotyczących polityki pragnień.

Czwartek – 19.05.2016, godz. 20:00, bilety: 15 zł
MiserArt
ul. Cybulskiego 35A, Wrocław
SEQUOIA & Yuko Kaseki

Kürvers – kontrabas
Meinard Kneer – kontrabas
Miles Perkins – kontrabas
Antonio Borghini – kontrabas
Yuko Kaseki – taniec butoh

Międzynarodowy kwartet na cztery kontrabasy, który wykorzystując różnorodne techniki, jak również niekonwencjonalne narzędzia i przedmioty, bada dźwiękowe możliwości tego instrumentu,. Repertuar oparty jest na strukturalnej improwizacji i pomysłach graficznych. Skład został założony w 2011 roku przez Klausa Kürversa, architekta, historyka kultury i muzyka związanego z berlińską sceną improwizowaną. Pozostali członkowie to: Meinard Kneer, aktywny zarówno na holenderskiej jak i berlińskiej scenie improwizowanej, założyciel Evil Rabbit Records; Kanadyjczyk Miles Perkins, często współpracujący z francuskim pianistą Benoit Delbecq oraz Włoch Antonio Borghini, który studiował z Joëlle Léandre i Barre Phillipsem.

Yuko Kaseki
Choreografka i tancerka butoh. Od 1995 roku żyje i mieszka w Berlinie. Studia tańca butoh zaczęła jeszcze w Japonii, a dokończyła w Niemczech na Akademii Sztuk Pięknych w Braunshweigu (Hochschule für Bildende Künste), pod kierunkiem Anzu Furukawy. Ma za sobą setki występów na całym świecie, jest współzałożycielką grupy Cokaseki. Ma ogromne doświadczenie współpracy na gruncie muzyki czy sztuk wizualnych. Można wymienić choćby inkBoat (San Francisco), CAVE (New York), Isak Immanuel/Tableau Stations(San Francisco), Teatr Thikwa (Berlin), czy duet improwizowany z Antonisem Anissegosem (Berlin).

http://cargocollective.com/yukocokaseki

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Total Sakowicz 1 orpehus_flierl Sekwoia

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail