Kolejny koncert w ramach cyklu 1000 lat muzyki we Wrocławiu

"Joseph Freiherr von Eichendorff – śląski romantyk" - to tytuł kolejnego koncertu, odbywającego się w ramach popularnego cyklu "1000 lat muzyki we Wrocławiu".

Joseph Freiherr von Eichendorff, jeden z największych obok Johanna Wolfganga Goethego i Friedricha Schillera poetów romantycznych, związany był z ziemią śląską: tu się urodził i wychował (w Łubowicach koło Raciborza). Wykształcenie zdobywał m.in. we Wrocławiu, jego grób do dziś znajduje się w Nysie. Stąd też czerpał natchnienie dla swoich wierszy opisujących najczęściej krainę dzieciństwa poety, czyli Śląsk. Jego twórczość inspirowała wielu kompozytorów romantycznych; do jego wierszy muzykę pisali m.in. Robert Schumann, Hugo Wolf, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Max Reger. Oprócz licznych pieśni solowych powstało także kilkanaście utworów chóralnych – pragniemy je Państwu zaprezentować podczas koncertu Cantores Minores Wratislavienses.

Koncert odbędzie się w ramach programu muzycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, w czwartek, 18 lutego, o godz. 19:00 (Oratorium Marianum, plac Uniwersytecki 1).

Więcej o wydarzeniu można przeczytać: T U T A J

Na zdjęciu zespół Cantores Minores Wratislavienses (zdjęcie aut.: Wanda Parzonka, ze strony www.nfm.wroclaw.pl)

Cantores Minores Wratislavienses