Zgłoś uwagę

Komediowy Festiwal Wrocek na początku września

Jedna z większych rozrywkowych imprez na Dolnym Śląsku gromadząca najlepszych artystów i komików z całej Polski. Ideą festiwalu jest promocja najciekawszych i najbardziej wartościowych artystycznie propozycji scenicznych związanych z szeroko rozumianą komedią i satyrą. W ramach festiwalu odbędą się konkurs Potyczek Kabaretowych oraz Stand-Upu. Propozycję dla amatorów kabaretu będzie miał także nurt OFF. Zaproszone gwiazdy wystąpią podczas gali wieńczącej festiwal. Dwa Stand-Upy odbędą się 6 i 9 września w Starym Klasztorze. Bilety w cenie promocyjnej 16 i 35 zł.

Komediowy Międzynarodowy festiwal WROCEK, zwany na początku „Festiwalem Pozytywnej Kultury Studenckiej” to pomysł, który powstał w środowisku akademickim Politechniki Wrocławskiej. Słów kilka dla ciekawskich kronikarzy…

W czasach mniej nam odległych w grupie młodych twórców zakiełkowała idea wskrzeszenia kultury kabaretowej we Wrocławiu. Zmaterializowała się w postaci pierwszego festiwalu w 2003 r. Świetne przyjęcie wśród publiczności i środowiska zaowocowało kolejnymi edycjami. Od 2004 r. integralną częścią WROCKA staje się „Festiwal Piosenki Debilnej” - wydarzenie, które zostało zainicjowane przez artystyczne środowisko studenckie dzisiejszego Uniwersytetu Przyrodniczego, tradycja wrocławska sięgająca lat 80-tych.

Kolejny rok to „umiędzynarodowienie” festiwalu – udany pomysł zaproszenia kabaretów z zagranicy. WROCEK stał się jedynym tego typu wydarzeniem w kraju i jednym z nielicznych w Europie! Potwierdziło się, że tym co może łączyć jest poczucie humoru. W grudniu 2006 r. WROCEK wraz z laureatami festiwalu gościł w Londynie.

Ostatnia edycja festiwalu miała miejsce w 2013 roku. Przez środowisko i publiczność przyjęta była z entuzjazmem, przy czym zwrócić należy uwagę na fakt, iż oczekiwania i apetyty rozbudzone przez minione lata były niemałe. Czas śmiać historię dalej…

Organizator: Fundacja PROTOTYP im. Leonardo da Vinci
 


6 września, godz. 20:00
Odcinek 8 - "Życie tworzy żarty" (Stand-Up)
Wystąpią:

Mateusz Świerski – Komik, improwizator, filozof, superbohater i marzyciel z nieco wybujałą fantazją. Słowem chciałby zmienić świat, ale jest zbyt leniwy. Na scenie nie boi się poruszać żadnego tematu. Paskudne cholerstwo, nie da się tego wyplenić.

Adam van Bendler – Trójmiejski komik Stand-Raper. Ojciec Stan-Up Trójmiasto. Wielki optymista z lekkimi skłonnościami samobójczymi. Twórca tezy "Bez dystansu nie ma baunsu"

Maciej Brudzewski – Komik z Olsztyna prowadzący scenę o nazwie Stand-up Inferno w Galerii Sowa, Pubie Perła Live (Giżycko) oraz Pubie Perła Live (Szczytno). Jako gospodarz na scenie gościł między innymi Ablearda Gizę, Kacpra Rucińskiego, Wiolkę Walaszczyk i Rafała Paczesia. Działa niecały rok, a już rewelacyjnymi występami wypracował sobie finał na 2 edycji Antrakt Stand-Up Festiwal. Jego największym sukcesem było zbicie piony z Piaskiem, największą porażką- nietrafiona piona z Edytą Górniak. Jego występy to opowieści z życia wzięte, Maciej regularnie ogląda „Szkołę” i „Szpital", dlatego wie o życiu niemal wszystko!

Kiedy: wtorek, 6 wrzesień, godz. 20:00
Gdzie: Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Za ile:
16 zł Promocyjny - dla wszystkich kupujących przed dniem koncertu;
20 zł Normalny - cena w dniu wydarzenia;
Tych, którzy nie zdążyli kupić biletów drogą on-line, informujemy że będą one również dostępne na 1 godzinę przed rozpoczęciem koncertu (w miejscu wydarzenia).
Uwaga:
 Ograniczenie wiekowe, wstęp dla osób powyżej 15 roku życia !

Więcej informacji na www.facebook.com/WrocekFestiwal.


9 września, godz. 20:00
Odcinek 9 - "Śląska scena stand-up" (Stand-Up)


MARIUSZ KAŁAMAGA - komik stand-up comedy, ostry, nieobliczalny, poruszający tematy dla niego ważne. Przewrotnie śmieszny, zwraca uwagę na to co głupie, nonsensowne i kontrowersyjne.
https://www.youtube.com/watch?v=xFiF4RRvKiY

JACEK NOCH - komik stand-up comedy, jeden z „delikatniejszych” przedstawicieli tego gatunku. Na scenie bardzo ciepły, ma ogromny dystans do siebie i do życia - co samo w sobie może nie jest nadzwyczajne ale w zestawieniu z jego chorobą (Stwardnienie Rozsiane) powoduje, że hipnotyzuje optymizmem widownię - On – człowiek nieuleczalnie chory… Zwycięzca open-mic'a programu „Tylko Dla Dorosłych” TVP2, występował na scenie programu Kuby wojewódzkiego
https://www.youtube.com/watch?v=c8LW_htGSoE

Kiedy: piątek, 9 wrzesień, godz. 20:00
Gdzie: Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Za ile:
35 zł Promocyjny - dla wszystkich kupujących przed dniem koncertu;
40 zł Normalny - cena w dniu wydarzenia;
Tych, którzy nie zdążyli kupić biletów drogą on-line, informujemy że będą one również dostępne na 1 godzinę przed rozpoczęciem koncertu (w miejscu wydarzenia).

Uwaga: Ograniczenie wiekowe, wstęp dla osób powyżej 15 roku życia !

Więcej informacji na www.facebook.com/WrocekFestiwal.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Komediowy Międzynarodowy Festiwal Wrocek festiwal wrocek scena na klatce festiwal wrocek (2) festiwal wrocek (3) Festiwal Wrocek Odcinek 4 - Po prostu życie (2) Festiwal Wrocek Odcinek 4 - Po prostu życie (3) Festiwal Wrocek Odcinek 4 - Po prostu życie Festiwal Wrocek Odcinek 5 - Wszystko zostaje w rodzinie (3) Festiwal Wrocek Odcinek 5 - Wszystko zostaje w rodzinie festiwal wrocek odcinek 6 (3) festiwal wrocek odcinek 6 Festiwal Wrocek Odcinek 7 - Tak to w życiu bywa (2) Festiwal Wrocek Odcinek 7 - Tak to w życiu bywa

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail