Zgłoś uwagę

Komiksofon już po raz 21!

W piątek, 15 kwietnia, o godz. 19:00 rozpocznie się w Barbarze (ul. Świdnicka 8c) 21 edycja popularnego Komiksofonu.

Komiksofon to komiksowo-muzyczny projekt realizujący się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego. 

Gośćmi 21 edycji Komiksofonu będą:

Michał KuszykMichał Kuszyk - urodził się w 1987r. Studiował  architekturę na Politechnice Warszawskiej, grafikę na Wrocławskiej oraz Warszawskiej ASP, ukończył ją w 2014 r. Podczas studiów zajmował się sitodrukiem, odbijając grafiki na materiale i papierze, prowadził warsztaty w NGOs'ach- Fundacja „KLIK” w Berlinie, Fundacja Mederi, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Teatr lalek w Kwidzynie i wielu innych miejscach. Brał udział w wystawach, biennale grafiki studenckiej, a także w międzynarodowych festiwalach. Prowadził wykład o komiksie w sitodruku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2015r. Współpracował z pracowaniami artystycznymi, asystując przy warsztatach sitodruku i innych formach graficznych- street art. Zajmuje się ilustracją, plakatem, komiksem, a także od niedawna zajmuje się animacją 3d. Eksperymentuje z kreską, kolorem, tworzy grafiki w stylistyce trash'owej, street art'owej. Wydaje niezależne komiksy, drukowane własnoręcznie niskim nakładem w technice sitodruku. W wolnym czasie jeździ na desce i wymyśla niestworzone historie.

Wojciech StefaniecWojciech Stefaniec (ur. 1980). Ukończył edukację artystyczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Laureat wielu nagród, w tym m.in.: Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy rysownik roku (2011); nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w kategorii Najlepszy Album roku 2013 za komiks "NOIR" (2014); nagrody za krótkie formy komiksowe: Wspomnienie, Praha; Brązowa Chimera za okładkę Głosu Pomorza z dnia 07 sierpnia 2008.

Autor takich komiksów jak: "Alveum" na podstawie opowiadania Radka Poniewierzy; "Szanowny" (Timof Comics, 2008) do scenariusza Bartosza Sztybora;
"Szelki" (2011 Timof Comics) do scenariusza Jerzego Szyłaka; "Dyptyk warszawski" (Timof Comics 2013); "NOIR" razem z Łukaszem Bogaczem i "Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk", do którego napisał scenariusz i zilustrował; "Rodzice swoich dzieci" (2014 Profanum) z Danielem Gizickim.

WARSZTATY:  " Kreatywne projektowanie statków, mechów i pojazdów"
Jak przy pomocy paru prostych technik rozruszać swoją wyobraźnię i wyjść z twórczej niemocy.Jak zaprojektować kosmiczny statek lub mecha nie tylko przy pomocy swojej wyobraźni ale również odrobiny szczęścia.

Warsztaty poprowadzi Grzesiek Przybyś - rysownik koncepcyjny, ilustrator i współtwórca studia Division 48. Zaczął swoją karierę w 2007 roku na stanowisku concept artist we wrocławskim Techlandzie. Pracował nad takimi tytułami jak "Call of Jaurez:Bound in Blood", "Dead Island" and "Call of Juarez: The Cartel". W 2010 roku założył razem ze swoim bratem własne studio i zaczął pracować dla różnych klientów, tworząc animacje, ilustracje oraz materiały promocyjne. Jego bogate portfolio zawiera takie projekty jak "Witcher 3", "Dying Light" "Call of Juarez: Gunslinger", "Might and Magic X" and "Heroes VII".

Miłośnik zarówno nowoczesnych technik grafiki komputerowej jak i tradycyjnego medium. W chwilach wolnych od pracy zawodowej chętnie oddaje się tworzeniu prywatnych projektów.

Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona – kto pierwszy ten lepszy. Chętnych prosimy o zgłoszenia  na a.jamroszczak@gmail.com
 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Komiksofon 21. Michał Kuszyk (1) Plakat Komiksofon 21 Wojciech Stefaniec (1)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail