Zgłoś uwagę

Komiksowy Wrocław

Papcio Chmiel

Komiks jest już od lat pełnoprawną dziedzina sztuki popularnej – jest także doskonałym punktem wyjścia do budowania opowieści o mieście. W ramach przedsięwzięć komiksowych do roku 2016 roku mają we Wrocławiu odbywać się warsztaty komiksowe z udziałem zagranicznych i krajowych artystów, ukażą się również nowe publikacje komiksowe opowiadające o przygodach i wydarzeniach z życia naszego miasta. Wrocław odwiedzą także uznane gwiazdy komiksu…

Pierwszą nietuzinkową postacią, która postanowiła odwiedzić Wrocław jest… znany wszystkim Tytus de ZOO, od wielu dekad rysowany przez nestora świata komiksów w Polsce – Henryka Jerzego Chmielewskiego („Papcia Chmiela”).

Autor legendarnych przygód „Tytusa, Romka i A’Tomka” przyjął propozycję narysowania zeszytu o przygodach bohaterów, których akcja dzieje się we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Jak mówi Papcio Chmiel: „Już w PRL Tytus jeździł po dolnośląskich miastach i miasteczkach. Po raz pierwszy odwiedził Wrocław w 45’, kiedy miasta było jeszcze w gruzach. Teraz zastanawia się, jak będzie wyglądać Wrocław w roku 2016”:

Pierwsze pomysły na komiks są już znane. Trochę o nich i swojej niekonwencjonalnej współpracy z Tytusem, Chmielewski opowiada w filmie zamieszczonym na portalu YouTube:

Od kilku miesięcy maskotka Tytusa jest obecna w mieście. Tytus bierze udział w przygotowaniach i wydarzeniach kulturalnych pod szyldem ESK, spotyka się z mieszkańcami, ale przede wszystkim zapowiada i promuje komiks oraz wydarzenia z nim związane. Przez kilkanaście tygodni swojej obecności w stolicy Dolnego Śląska Tytus zdążył już spróbować swoich sił na egzaminie wstępnym w PWST we Wrocławiu, wielokrotnie spotkał się ze swoimi najmłodszymi fanami, odwiedził Teatr Muzyczny Capitol, był także na Uniwersytecie Wrocławskim:

Profile Tytusa można znaleźć na wielu kanałach społecznościowych, m.in. na facebooku

Premiera nowej publikacji Papcia Chmiela już w tym roku! Oprócz niej moc innych komiksowych wydarzeń! Więcej informacji już wkrótce. 

 

 

 

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail