Zgłoś uwagę

Koncert grupy "Na Górze"

21 maja 2016
Klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniegoo 1


Koncert zespołu Na Górze odbędzie się w ramach konferencji praktycznej będącej częścią projektu „Więcej niż teatr - Pełnoprawna Sztuka Osób Niepełnosprawnych + Beyond Therapy – konferencja praktyczna” współorganizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

W skład grupy Na Górze wchodzą m.in. osoby, które przez „wyrozumiałe” społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne. Z nimi występują muzycy traktowani przez „powierzchowne” społeczeństwo jako pełnosprawni. Dzięki wspólnej działalności scenicznej postawili pod znakiem zapytania wszelkie tego typu etykietki, dystansując się do nich.
To nie jest zespół stworzony dla terapii. To efekt spotkania kilku ludzi, którzy chcą zaśpiewać i zagrać coś dla nich ważnego. Ważnego nie tylko dla niepełnosprawnych.

„Grałem z nimi i są rewelacyjni! Na żywo petarda i wulkan energii!”
Pablopavo

„To, co oni grają i śpiewają, jest dla mnie dużo głębsze i więcej warte od tego, co robią gwiazdy lansowane przez wielkie koncerny płytowe. To krzyk tych, którzy dziś nie mają głosu, krzyk dający otuchę, a nie rozpacz. To cios w cywilizację śmierci!”
Litza z Luxtorpedy

Adam Kwiatkowski – wokal
Krzysztof Kris Nowicki – klawisze
Wojciech Retz – gitara, wokal
Robert Wasiak – perkusja
Jacek Wiczyński – bas

Grupa powstała w 1994 roku (w 2008 roku dwóch muzyków przeszło z niej do zespołu Strachy Na Lachy). Zespół działa niezależnie, ma swoją bazę w Pile. Podczas koncertów ujawnia się ekspresja i żywiołowość członków grupy. Występowali m.in. w Pradze na festiwalu poświęconym respektowaniu praw człowieka na świecie (dochód przeznaczony na pomoc dzieciom w Czeczenii oraz uchodźcom z różnych państw), a także na Marszu Równości w Poznaniu (demonstracji przeciwko dyskryminacji ze względu na rasę, wyznanie, płeć, ubóstwo, niepełnosprawność), organizowanym przez Skłot Rozbrat. Grali m.in. z zespołami Hey i Kult. Wydali m.in. płyty: Kolorowomowa (1997), Satysfakcja (2003), Samotność (2014), Nie ma dwóch światów (2015, to 6 utworów do fragmentów wierszy Jana Twardowskiego), na których słychać m.in. Tomasza Budzyńskiego (Armia), Macieja Cieślaka (Ścianka), Litzę (Luxtorpeda), Budynia (Pogodno), Anię Brachaczek (Biff), Jorgosa Skoliasa i Jacka Kleyffa.
Więcej informacji: nagorze.org
Aktualności: http://www.facebook.com/NaGorze
Teledyski: http://youtube.com/user/GrupaNaGorze

21.05.2016 godz. 20:00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Na Górze
Wstęp wolny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

na górze 2

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail