Zgłoś uwagę

Koncert L.Stadt w styczniu we Wrocławiu!

Koncert L.Stadt we Wrocławiu promujący swoją najnowszą płytę Lstory. Zespół powraca z nowym materiałem po ponad 3 letniej przerwie. To materiał zaskakujący i różnorodny. Po doświadczeniach z różnymi odmianami alt rocka, surf i country zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Chór Teatru Chorea a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Dworakowskiego. Koncert odbędzie się 20 stycznia, o godz. 20:00 w Imparcie. Bilety w sprzedaży.

→ Bilety na koncert do nabycia tutaj.

Lstory nowa płyta L.Stadt
Zespół po czterech latach powrócił z nowym albumem, zatytułowany "Lstory". Nowa płyta L.Stadt zawiera 8 utworów do tekstów Konrada Dworakowskiego, aktora, reżysera i scenografa teatralnego.

L.Stadt w składzie: Łukasz Lach, Adam Lewartowski, Piotr Gwadera, Andrzej Sieczkowski
Termin: 20 stycznia 2018 r. , w sali teatralnej Impartu przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu.
Godz.: 20:00
Bilety 35 zł i 30 zł

- Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie. - mówi lider L.Stadt Łukasz Lach - Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością.

Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt - wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 - przerodził się jednak w wydawnictwo.

- To dla mnie materiał ważny osobiście, ale czuję w nim wiele uniwersalnych treści. - mówi Lach - Widziałem we Wrocławiu jak mocno działa na publiczność. Weszliśmy z materiałem do studia i powstała z tego barwna płyta. Te piosenki są inne od tego, co robiliśmy wcześniej, a o to mi zawsze chodziło. Nie powtarzać się i na każdej płycie pokazywać L.Stadt z nieznanej dotąd strony.

Lstory jest to czwarty krążek w dyskografii łódzkiego kwartetu, który tworzą: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski oraz dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera.

Zespół, który łączy alternatywnego rocka z elementami surf rocka, country i psychodelii, ma na oncie dwie autorskie płyty "L.Stadt" i "EL.P" (wyprodukowany przez cenionego amerykańskiego producenta Mikaela Counta (w CV ma m.in. DJ Shadowa, Radiohead) oraz EP "You gotta move" z piosenkami amerykańskich artystów country. Grał na dużych światowych festiwalach m.in. Culture Collide w Los Angeles, SXSW w Austin, Indie Week w Toronto, OFF Festival w Katowicach czy Afisza Piknik w Moskwie.

Przesłuchaj album Lstory na Spotify.

Więcej informacji na www.lstadt.com

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

fot. Albert_Pabijanek

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail