Konferencja o międzykulturowości w Europie Środkowej

W dniach 25-27 listopada 2016 odbędzie się we Wrocławiu IV Kongres SIETAR Polska. Kompetencja międzykulturowa – klucz do zglobalizowanego świata to temat tej edycji kongresu, którego celem jest wymiana praktyk międzykulturowych, dotyczących efektywnej współpracy we współczesnym świecie. Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury 2016 oraz ważne centrum współpracy międzynarodowej, jest najlepszym miejscem, by to właśnie tu rozpocząć ważną i potrzebną dziś dyskusję na temat wartości różnic kulturowych.

Dwa dni wystąpień będą podzielone na 4 ścieżki tematyczne – społeczną, międzypaństwową oraz dwie biznesowe. Wśród poruszanych przez prezenterów zagadnień będą m. in. budowanie otwartości wobec obcych kultur w kontekście edukacyjnym i pracowniczym, szkolenie działów rekrutacyjnych w międzynarodowych firmach oraz analiza konkretnych przykładów kooperacji międzykrajowej i rozwiązań firm wspierających wielokulturowość. W Kongresie weźmie udział około 150 uczestników.

Sesja Otwarcia, na którą zapraszamy wszystkich
Wszyscy chętni zaproszeni są na Sesję Otwarcia, która odbędzie się 25 listopada o godz. 9 w Kinie Nowe Horyzonty. Wstęp na Sesję Otwarcia jest wolny. Uczestnicy zostaną zabrani na wycieczkę dookoła świata, dzięki której doświadczą multikulturowości na własnej skórze. To będzie przeżycie jedyne w swoim rodzaju: będziemy odkrywać wiele  wymiarów i znaczeń różnorodności kulturowej za pomocą różnych soczewek – specjalnie przygotowanego na Kongres eksperymentalnego pokazu tańca Cloud Theatre czy komediowego stand-upu słynnego Jima Williamsa, a wszystkiemu będzie towarzyszyła unikalna oprawa muzyczna. Punktem programu Sesji Otwarcia będą wystąpienia głównych mówców Kongresu - Agnieszki Orłowskiej z wrocławskiego oddziału Google oraz dr Livingstona Thomsona, trenera kompetencji międzykulturowych z Dublina.

Program wydarzeń otwartych

piątek w godz. 9:00 - 10:30 w związku z inauguracją IV Kongresu SIETAR Polska na scenie Kinie Nowe Horyzonty Agnieszka Orłowska, dyrektorka wrocławskiego oddziału Google oraz Livingstone Thompson, były prezydent SIETAR Europa porozmawiają nt. znaczenia kompetencji międzykulturowej zarówno w biznesie jak i w budowaniu dialogu międzykulturowego w społeczeństwie. Wydarzenie uświetni występ wrocławskiego artysta komediowy Jim'a Williams'a oraz wystąpienie Cloud Theatre. Językiem wydarzenia jest angielski.

Konieczne zapisy T U T A J

Drugim wydarzeniem jest Konferencja Open Space.

Celem konferencji jest rozwój kompetencji międzykulturowej wśród mieszkańców Wrocławia i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem ok. 60 osób bezpośrednio lub pośrednio związanych z pracą na rzecz integracji i dialogu międzykulturowego.

Konferencja Open Space zostanie przeprowadzona podczas trzeciego dnia Kongresu SIETAR Polska, w dniu 27.11.2016. Spotkanie będzie się odbywało równolegle w dwóch językach: po polsku i po angielsku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Darmowa rejestracja jest dostępna T U T A J

Więcej informacji T U T A J
Konferencja objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia i zorganizowana we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i odbędzie się w siedzibie i dzięki uprzejmości Biura Łącznika Wolnego Państwa Saksonii.

Wszystkie pytanie dotyczące wydarzeń prosimy kierować do kongres@sietar.pl

O SIETAR Polska
SIETAR Polska jest częścią międzynarodowej organizacji non-profit zrzeszającej badaczy, trenerów i edukatorów w dziedzinie komunikacji i kooperacji międzykulturowej.
Więcej informacji o SIETAR: www.sietar.pl
Fan page: https://www.facebook.com/sietarpl/
Więcej informacji o Kongresie: http://sietar.pl/kongres/
Rejestracja i więcej informacji o zaproszonych gościach i harmonogramie: T U T A J