Zgłoś uwagę

Kopublikacja: warsztaty projektowe w galerii Dizajn BWA Wrocław

W galerii Dizajn BWA Wrocław w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania odbędą się warsztaty projektowe Kopublikacja.

 

Przestrzeń galerii Dizajn wypełni na ponad pięć miesięcy projekt warsztatowy Kopublikacja, który zakończy się wydaniem antologii opowiadań wybranych przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Pierwsza edycja warsztatów odbyła się w tamtym roku, a

Publikacja powstanie jako wynik pracy, wspólnych pomysłów, dyskusji i spotkań z ekspertami trzech powołanych grup: literniczej, ilustracyjnej oraz layoutowej. Każda z nich, poprowadzona przez m.in. Zofię Oslislo, Pawła Mildnera Michała Jarocińskiego, Michała Szotę, Piotra Dumałę.

Zapisy na drugą edycję warsztatów projektowych Kopublikacja już wystartowały. Formuła warsztatów pozostaje ta sama: 3 grupy warsztatowe – Ilustracja, Typo i Layout współtworzą publikację. W tym roku aż dwie, bo poza książką powstanie także publikacja cyfrowa – strona internetowa. Przez 5 miesięcy uczestnicy będą spotykać się podczas weekendowych zjazdów, pracując nad konkretnymi elementami publikacji: ilustracjami, tytulariami oraz layoutem. Uczestników czeka łącznie 140 godzin pracy, wykładów i ćwiczeń.

W związku z odnowioną formułą w tym roku podejmujemy tematy związane z publikowaniem w sieci.

Grupa Layout pracować będzie z typografią webową, wyzwaniami dotyczącymi responsywności layoutu i przede wszystkim napisaniem strony. Warsztaty będą obejmowały naukę podstaw html/css które pozwolą uczestnikom napisać stronę.

Grupa Typo bazując na p5js (bibliotece opartej na processingu, stworzonej z myślą o artystach i projektantach) będzie pracować z generatywną typografią, zmieniającą się pod wpływem interakcji czy zmiennych. Litery te wykorzystane zostaną zarówno w druku jak i na stronie internetowej.

Zajęcia Grupy Ilustracyjnej obejmą tematy związane z animacją, ruchem i interakcją, które w sieci mogą stać się częścią komunikatu niesionego z ilustracją.

Pełny harmonogram dostępny jest pod adresem: T U T A J oraz na facebook'u.

 

O zapisach
Uczestnicy zostaną wybrani przez prowadzących na podstawie przesłanego portfolio – prosimy o zgłoszenia wraz z ankietą personalną (www.kopublikacja.pl/ankieta).

Pytania prosimy kierować na rekrutacja@kopublikacja.pl.

Zapisy do grup Ilustracja i Typo trwają do 01.10.2016, natomiast dla grupy Layout do 25.09.2016.

Formuła spotkań jest otwarta – zapraszamy do nas uczestników z całej Polski oraz zagranicy – warsztaty jednak odbywać się będą w języku polskim, jego znajomość będzie wymagana.

Koszt cyklu to 1550 zł.

Liczba uczestników jest ograniczona – każda z grup będzie liczyć maksymalnie 15 osób.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatów, jeśli nie zbierze się wystarczająca liczba uczestników.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Kopublikacje 1_fot.alicjakielan 2_fot.alicjakielan 0_mianphoto

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail