Zgłoś uwagę

Krzysztof Czyżewski uhonorowany nagrodą Dana Davida

Kcz1

Były dyrektor artystyczny ESK 2016 i członek Rady Kuratorów ESK 2016 Krzysztof Czyżewski wraz z prof. Saulem Friedlanderem oraz Pierrem Nora został uhonorowany prestiżową nagrodą Dan David Prize w kategorii "Przeszłość".

W oświadczeniu uzasadniającym kładzie się nacisk na zaangażowanie społeczne Czyżewskiego, jego wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego świadomego swojej przeszłości, potrafiącego poprzez odniesienie się do niej, tworzyć fundamenty świata przyszłości.

Krzysztof Czyżewski jest pomysłodawcą Fundacji Pogranicze, która działa od początku lat 90. Z jego inicjatywy powstała także instytucja kultury Ośrodek "Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. Wcześniej był zaangażowany m.in. w pracę artystyczną i społeczną w ramach Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Jego pisarstwo i działalność przepełnione są duchem swoiście rozumianej multikulturowości – etosem pogranicza, gdzie stykają się kultury, religie i języki. Czyżewski jest autorem kilku książek m.in. “Ścieżki pogranicza” oraz zbioru esejów „Linia powrotu. Zapiski z pogranicza”.  

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail