Zgłoś uwagę

Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast" Filipa Springera z tytułem Książka Roku 2016! Wydawnictwo Karakter laureatem „Pióra Fredry”!

Znamy już laureata nagrody głównej ogólnopolskiego konkursu edytorskiego na Najlepszą Książkę Roku Pióro Fredry. 1 grudnia, podczas uroczystego Wieczoru Laureatów w ramach 25. Wrocławskich Targów Dobrych Książek, statuetkę Książka Roku - Pióro Fredry 2016 wręczono Wydawnictwu Karakter za książkę „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast" Filipa Springera. O nagrodę walczyło 5 finalistów. Łącznie w konkursie udział wzięło 39 Wydawnictw i 137 książek.

Jubileuszowe 25. Wrocławskie Targi Dobrych Książek dobiegły końca. Impreza trwała od 1 do 4 grudnia w Hali Stulecia i wzięło w niej udział 151 Wystawców. Łącznie przez cztery dni Targi Dobrych Książek odwiedziło ponad 60.000 zwiedzających! To około 5 tysięcy więcej niż rok temu (w 2015 roku szacunkowe wyliczenia wynosiły od 50 do 55 tysięcy. Przeniesienie Targów do Hali Stulecia dało możliwość komfortowego ustawienia stoisk - zwiedzający mieli więcej miejsca i mogli swobodnie przeglądać ofertę Wydawców.

„Zrób sobie książkę!”- projekt literacki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, odbywający się od września do grudnia 2016 roku, mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak atrakcyjną formą jest książka oraz jak długą i pełną przygód drogę musi przejść, nim trafi na półkę w księgarni. Wystawa, ze względu na ilość prac do zaprezentowania, odbędzie się jednocześnie w dwóch miejscach: w Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław (przy Zaułku Solnym).

Tomik „Putzlaga” Grzegorza Hetmana, dofinansowany we Wrocławskim Programie Wydawniczym, zajął II miejsce w konkursie im. Artura Fryza na najlepszy debiut literacki 2016 roku.

Targi odbędą się w tym roku w wyjątkowym miejscu. W weekend poprzedzający Dzień Dziecka (26-28 maja), Przejście Garncarskie, obok Wrocławskiego Domu Literatury i Klubu PROZA, zostanie zamienione w niezwykłą ulicę książek.

Przenikanie się dwóch kultur. Spotkanie z Włodzimierzem Hermanem poświęcone jego książce „Mój Dybuk. W poszukiwaniu tożsamości: drogi, bezdroża, dygresje”

 

We wtorek, 13 czerwca, zapraszamy na spotkanie z Włodzimierzem Hermanem – kierownikiem artystycznym wrocławskiego Teatru Kalambur w latach 60., reżyserem oraz pisarzem. Autor opowie o swojej najnowszej książceMój Dybuk. W poszukiwaniu tożsamości: drogi, bezdroża, dygresje”, w której łączy doświadczenie teatralne z własną biografią. Spotkanie, prowadzone przez Jarosława Freta, rozpocznie się o 19:00 w Sali Kinowej Instytutu Grotowskiego (Przejście Żelaźnicze).

Książka na lato! Czerwcowe BOOKOWISKO - wyprzedaż domowej literatury  to gratka dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez czytania, a wyjazdu na urlop bez walizki pełnej książek. Najbliższa edycja wyprzedaży domowej literatury będzie świetną okazją, by  pobuszować wśród najróżniejszych książek i niedrogo zaopatrzyć się w  lektury na lato. W BOOKOWISKU każdy może wziąć udział także jako wystawca i za symboliczne kwoty sprzedać te publikacje, na które nie mam już miejsca w domu.

Po etapie negocjacji Komisja Konkursowa Wrocławskiego Programu Wydawniczego postanowiła o rozstrzygnięciu Naboru Dodatkowego na 2017 rok. Do Naboru Dodatkowego Wrocławskiego Programu Wydawniczego wydawcy zgłosili 21 projektów książek i czasopism. Po etapie oceny ekspertów Komisja Konkursowa zdecydowała o zaproponowaniu dofinansowania w formie koedycji 6 projektów. Po etapie negocjacji wszyscy wydawcy podjęli decyzję o publikacji swoich projektów w ramach Programu.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail