Zgłoś uwagę

Kuba Stankiewicz International Trio feat. Tina Raymond

23 stycznia o godz. 20:00 na teatralnej scenie Impartu we Wrocławiu wybitny polski pianista Kuba Stankiewicz wraz z Wojciechem Pulcynem na kontrabasie zagrają wyjątkowy koncert jazzowy. Gościem specjalnym będzie Tina Raymond –  niezwykle kreatywna, amerykańska perkusistka. Bilety już w sprzedaży.

Tak dzieje się w wypadku Kuby Stankiewicza,  pianisty, kompozytora i bandleadera o światowej renomie. Od wielu lat sukcesywnie i skrupulatnie, eksploruje on wszystko to, co w muzyce filmowej oznaczone jest marką polskości. Kolejne albumy, koncerty, aranżacje, transkrypcje filmowych partytur na język jazzu i nieodzownej improwizacji, stały się jego znakiem rozpoznawczym. Jego praca nad materiałem przypomina rozłożenie fraz, harmonii na czynniki pierwsze. To swoista dekonstrukcja, analiza i twórcze przetworzenie zmierzające do zbudowania nowej jakości. – fragment tekstu Piotra Iwickiego „Poczet Władców Polskich”

Kuba Stankiewicz od wielu lat należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. W drugiej połowie lat 80. grał z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty Open i Song Of Innocence).

Tina Raymond (USA) ukończyła California Institute of the Arts, gdzie studiowała dwa kierunki – muzykę afrykańską oraz perkusję jazzową i szybko zyskała sobie miano niezwykle kreatywnej, pierwszoligowej amerykańskiej perkusistki. Występowała między innymi z takimi wykonawcami, jak Bobby Bradford, Bennie Maupin, Emil Richards, Art Lande, czy Vinny Golia.

Wojciech Pulcyn – kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym, oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta.

Bilety na koncert w cenie 30 zł do nabycia online tutaj lub stacjonarnie w kasie Impart (ul. Mazowiecka 17). Kasa biletowa Impartu czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00, tel. 71-341-94-32.

Warsztaty z Tiną Raymond

W dniu koncertu o godz. 11:00 Tina Raymond z Los Angeles City College poprowadzi warsztaty dla studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W sali 101 D.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Tina Raymond fot. Jose Perez kafel Tina Raymond Wojciech Pulcyn fot. archiwum artysty Kuba Stankiewicz fot. Michał Siergiejewicz (4) Kuba Stankiewicz fot. Michał Siergiejewicz (5) Tina Raymond fot. Eron Rauch Tina Raymond fot. Jennifer Cecci

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail