Zgłoś uwagę

Kuchnia dla opornych: "Bezstresowe Święta"

Mogłoby się wydawać, że im więcej Świąt za nami, tym bardziej ich magia rozpływa się gdzieś w gęstej mgle pogoni za sprostaniem wszystkim przedświątecznym obowiązkom. Zagubieni wśród niezrozumiałej tradycji i chcący dogonić najnowsze mody, zapominamy o tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas radości, gościnności, powolności, spędzany w gronie najbliższych.

Tym wartościom chcemy hołdować podczas naszego cyklu warsztatów „Kuchnia dla opornych” i nim zaczniecie grudniową pogoń, zapraszamy Was na warsztaty Bezstresowe Święta. Będą trochę kulinarne, a trochę opowiadane – zupełnie jak leniwie sączące się chwilę przy świątecznym stole.

Podczas warsztatów skupimy się na wykorzystaniu lokalnych, tradycyjnych produktów, takich jak buraki, mąka, jabłka, które w polskiej i kresowej tradycji kulinarnej mają swoje zastosowanie pragmatyczne i symboliczne. Korzeni tych drugich poszukamy w ludowych opowieściach, które przywołamy na naszym spotkaniu.

Wspólnie przygotujemy zakwas, łazanki, warnycie, uszka, a także wykonamy ozdoby i wspólnie nakryjemy stół. Dużo? Pokażemy Wam również, jak zrobić to w prosty sposób, jak ułatwić i uporządkować sobie przedświąteczne obowiązki, by znów móc czerpać przyjemność ze świątecznej magii.

Warsztaty poprowadzi Anetta Pacuła-Podemska, która od 17 lat jest związana z wrocławskim środowiskiem kulinarnym. Posiada ogromne doświadczenie w organizacji cateringów i wydarzeń kulinarnych. Właścicielka Od Koochni bistronomia. Uwielbia podróże i dialog z jedzeniem, przez jedzenie i ze spożywającymi, których sama często karmi!

Bezstresowe Święta
2 grudnia, godz. 17.00-20.00
BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura, ul. Świdnicka 8b
warsztaty są bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe (gotujemy@wroclaw2016.pl)

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

kuchnia dla opornych 2

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail