Kultura-Obecna! WARSZTATY w NFM-ie

Jesteś twórcą kultury? Aktywnie uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta? A może nie uczestniczysz, ale masz dobre pomysły co należy poprawić? Już dziś zapisz się na warsztaty! Spotykamy się 25 marca 2017 r. w godz. 11.00 – 16.00, w Narodowym Forum Muzyki i podczas warsztatów podsumowujemy pięć spotkań z cyklu debat. Więcej o nich TUTAJ.

W kilku roboczych grupach będziemy pracować nad zebranymi w czasie debat problemami, postulatami oraz zapisami, które powinny zostać zmienione lub wprowadzone do finalnej wersji dokumentu "Kultura – Obecna! Diagnoza potencjału kulturowego Wrocławia oraz Strategia Rozwoju Kultury w perspektywie 2020+". Zapraszamy do zapoznania się z nim: http://www.wroclaw.pl/rozmawia/kultura-obecna-dokument

Tematy: Rozwój mecenatu kultury i programy operacyjne, Jak wspierać uczestnictwo w kulturze?, Rada kultury – kto powinien w niej zasiadać i jakie zadania powinna wykonywać?, Równoważenie infrastruktury i tworzenie nowych przestrzeni dla kultury, Wrocławska E-platforma kultury, Wolny stolik.
Każda ze zgłoszonych osób zostanie przydzielona do maksymalnie dwóch stolików.

FORMULARZ ZAPISÓW DOSTĘPNY POD ADRESEM: http://www.wroclaw.pl/rozmawia/kultura-obecna-warsztaty

Spotkajmy się, aby porozmawiać o wrocławskiej kulturze!

O „Diagnozie potencjału kulturowego Wrocławia oraz Strategia Rozwoju Kultury w perspektywie 2020+”
Rok 2016 sprawił, że kultura stała się w przestrzeni publicznej miasta – życiu codziennym jego mieszkańców i w dyskusji o jego przyszłości, szczególnie obecna. Doświadczenia Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocławski Kongres Kultury oraz liczne publikacje powstałe w ramach m. in. działań Urzędu Statystycznego we Wrocławiu czy projektu Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław stały się punktem wyjścia do stworzenia we współpracy Urzędu Miejskiego Wrocławia – Departamentu Spraw Społecznych, Wydziału Kultury, Biura Festiwalowego Impart 2016 i przy wsparciu pracowników Instytutu Socjologii UWr projektu diagnozy oraz strategii dla miasta na lata 2017–2020+.

Zapraszamy do zapoznania się z diagnozą i strategią oraz dyskusję nad jej założeniami w szerszym gronie twórców i uczestników kultury. Dokument (dostępny TUTAJ) poddany zostanie dyskusji, a jego finalna, ogłoszona w maju 2017 roku wersja, stanowić będzie zestaw kierunków i wytycznych dla działań Departamentu Spraw Społecznych oraz Wydziału Kultury w najbliższych latach.

kultura-obecna-1488812502