Zgłoś uwagę

Kulturo-Futuro! Poza granice wyobraźni

W ostatnich dniach listopada w Pałacu Ballestremów odbędzie się kolejna konferencja organizowana przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 w ramach programu Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław. Celem spotkania będzie konfrontacja różnych wizji rozwoju kultury, społeczeństwa i człowieka w obliczu dynamicznych zmian cywilizacyjnych, technologicznych i społecznych.

Punktem wyjścia do konferencji "Kulturo-Futuro! Poza granice wyobraźni" będzie, jak wyjaśniają jej kuratorzy, Roman Pawłowski i Edwin Bendyk, wiara, że kultura jest czymś większym niż gospodarka, polityka, nauka i technologia razem wzięte, bo to ona decyduje, w jakim celu człowiek sięga po te złożone narzędzia. Dlatego 25 i 26 listopada w Pałacu Ballestremów zamiast badać wpływ technologii na kulturę, będziemy zastanawiać się, w jakim stopniu zmiany kulturowe mogą wpłynąć na nowe wynalazki technologiczne, a zamiast analizować impakt, jaki na kulturze wywierają zmiany polityczne, porozmawiamy o roli przemian kulturowych w kreowaniu nowych sposobów uprawiania polityki. Nie będziemy rozmawiać o presji ekonomii na sztukę, za to przyjrzymy się temu, jakie cele postawi ona przed gospodarką. O nauce będziemy mówić w kontekście nowych wyzwań, jakie przed badaczami postawi kultura.

Naszym łącznikiem z przyszłością będą artyści i artystki, teoretycy i teoretyczki, kuratorzy i kuratorki. Pierwszego dnia przedstawią swoje perspektywy rozwoju kultury i sztuki i będą dyskutować wokół najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed kulturą. Wśród twórców, którzy potwierdzili swój udział w panelach podczas konferencji "Kulturo-Futuro!", znaleźli się m.in. Zbigniew Libera, Jan Klata, Aleksandra Wasilkowska, Wojciech Blecharz czy Wojciech Orliński. Wykład otwierający spotkanie wygłosi Krystian Lupa.

Oprócz teoretycznej dyskusji uruchomimy praktyczne laboratorium przyszłości. Grupa młodych artystów i artystek z Wrocławia w ramach artystycznego hackatonu „Dzień ma 86400 sekund” (kuratorzy: Anka Bieliz i Kuba Żary) - artystycznym eksperymencie, w którym weźmie udział interdyscyplinarna grupa wrocławskich twórców. W czasie trwania sesji roboczej spróbują zajrzeć w przyszłość - połączeni w zespołu, których składów nie będą znali przed startem sesji, odpowiadając na pytanie, które usłyszą dopiero w momencie startu spotkania, spróbują zarysować przyszłą historię Wrocławia, Polski, Europy, świata. Jak wrocławscy artyści wyobrażają sobie przyszłość? Tego dowiemy się już drugiego dnia konferencji - na wspólną pracę twórcy będą mieli zaledwie 24 godziny.

Trwa rejestracja uczestników - by wziąć udział w konferencji "Kulturo-Futuro! Poza granice wyobraźni" należy wypełnić formularz dostępny pod adresem: tinyurl.com/KulturoFuturo.

Liczba miejsc ograniczona, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: www.MiastoPrzyszlosci.wroclaw.pl oraz na Facebooku: facebook.com/MiastoPrzyszlosci.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Miasto Przyszłości

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail