Zgłoś uwagę

Kurator ESK ds.literatury na międzynarodowym seminarium dla bibliotekarzy we Lwowie

slajder_Lwów

W sobotę 13 września w czasie III Polsko–Ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa oraz XXI Forum Wydawców we Lwowie, Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 we współpracy z Instytutem Książki, Urzędem Miasta Lwowa i konsulatem RP we Lwowie organizują seminarium dla lwowskich bibliotekarzy i samorządowców. Celem seminarium jest podnoszenie kwalifikacji i zwiększanie kompetencji pracowników bibliotek obwodu lwowskiego poprzez szkolenie w zakresie nieuniknionych przekształceń i wyzwań stojących przed europejską biblioteką XXI wieku, a także – korzystając z polskiego doświadczenia posttransformacyjnego – uświadomienie nadchodzących zmian w społecznej roli bibliotek i bibliotekarzy.  

Prelegentami w trakcie szkolenia będą dyrektor Instytutu Książki Grzegorz Gauden, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu Andrzej Ociepa, szefowa promocji MBP we Wrocławiu Jolanta Grzelczyk i kurator ESK odpowiedzialny za literaturę Irek Grin. W panelu podsumowującym seminarium udział weźmie także dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa w MKiDN dr Zina Jarmoszuk

Zapytano mnie ostatnio złośliwie – komentuje Irek Grin – czy w ogarniętym wojną kraju ktokolwiek ma ochotę na seminaria dla pracowników sektora kultury. Odpowiedź jest jedna: oczywiście. Właśnie w okresie politycznej niestabilności praca w kulturze jest jednym z obowiązków cywilizowanych ludzi. Planując to przedsięwzięcie, uważnie wsłuchaliśmy się w oczekiwania strony ukraińskiej, a o wadze, jaką przywiązują do tego wydarzenia Ukraińcy niech świadczy fakt, że sesję podsumowującą seminarium otworzy mer Lwowa, Andrij Sadowyj.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail