Zgłoś uwagę

Lech Janerka zagra na Ostrowie Tumskim. Początek kulturalnej jesieni z ESK 2016

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na wyjątkowy koncert inaugurujący kulturalną jesień w mieście. Lech Janerka, wrocławska legenda polskiej muzyki rockowej, zagra 1 października w niezwykłej przestrzeni Ostrowa Tumskiego. Na placu przy kościele pw. Świętego Marcina usłyszymy dobrze znany repertuar, ale w nieco bardziej lirycznej odsłonie. Janerka zaprezentuje także kilka nowych utworów. Wstęp wolny. 

Janerka na Tumskim, czyli wielki artysta w niezwykłym miejscu
Lech Janerka, symbol polskiego rocka, nierozerwalnie związany z Wrocławiem, zagra tej jesieni niezwykły koncert w szczególnym i osobliwym miejscu. Występ będzie inauguracją bogatego jesiennego sezonu w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Lider legendarnego zespołu Klaus Mitffoch, znany z barwnej, trzydziestoletniej kariery solowej oraz charakterystycznych tekstów, z których wiele przeszło do historii kultury popularnej, na przestrzeń występu wybrał Plac pod kościołem Św. Marcina na Ostrowie Tumskim, szczególnie ważną dla siebie część miasta. To miejsce niezwykłe – mówi Lech Janerka. Za czasów studenckich przychodziłem tu, aby się wyciszyć. Lubię się tam pojawiać także teraz – dodaje muzyk. Wrocławski artysta znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów na koncerty. W 2008 roku wystąpił na wieży wrocławskiego Ratusza podczas zakończenia festiwalu Wrocław Non Stop. 1 października będziemy świadkami kolejnej muzycznej przygody Lecha Janerki w niecodziennej przestrzeni. W programie największe przeboje artysty, ale także kilka zupełnie nowych utworów.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30, wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na placu, warto pojawić się wcześniej.

W związku z koncertem, od 1.10.2016 r. do 2.10.2016 r., do godz. 7:00, z ruchu kołowego wyłączona będzie ul. Świętego Marcina, a od 30.09.2016 r. na ulicy Świętokrzyskiej oraz przy ul. Świętego Marcina w pobliżu wydarzenia obowiązywać będzie zakaz parkowania. Od godziny 18:00 w dniu koncertu zamknięty dla pieszych zostanie bulwar ks. Aleksandra Zienkiewicza.

Złota jesień w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Jesień w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 obfitować będzie w wiele atrakcji. W ramach Asymmetry Festival (do 24 września) wystąpią tuzy ciężkiego i mrocznego rocka, z Jesu/Sun Kil Moon, Discharge i Swallow the Sun na czele. 9. edycja Avant Art Festival (3 – 8 października) skupi się na prezentacji awangardowej muzyki i sztuki Japonii. Niewątpliwym świętem miłośników teatru będzie Olimpiada Teatralna „Świat miejscem prawdy” (14 października – 13 listopada), a także, dla najmłodszych, IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” (do 25 września). Różne odcienie kina amerykańskiego będzie można obejrzeć podczas 7. edycji American Film Festival (25 – 30 października). Ponadto, od 20 września w Muzeum Narodowym otwarta jest wystawa Wrocławska Europa prezentująca wielobarwność i rangę Śląska sprzed kilku wieków. W Muzeum Architektury z kolei można obejrzeć wystawę Podróż do Finlandii – Architektura i Design (15 września – 2 października). W listopadzie odbędzie się natomiast m.in. wystawa Photography Never Dies (17 listopada – 8 stycznia 2017 r.). Wielbiciele reggae będą bawić się w rytm muzyki wykonywanej przez gwiazdy gatunku podczas One Love Sound Fest w Hali Stulecia (19 listopada). Ostatnie dni listopada będą okazją do uczestnictwa w Kongresie Lemologicznym (28 – 30 listopada), międzynarodowym projekcie promującym twórczość oraz postać Stanisława Lema.

MAPKA

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Lech Janerka

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail