Zgłoś uwagę

Leningrad: kultowy spektakl 13 i 14 grudnia

Znakomicie zrealizowany i brawurowo zagrany (Mariusz Kiljan, Tomasz Mars oraz muzycy aktywnie uczestniczący w akcji scenicznej) spektakl muzyczny Teatru Piosenki, oparty na utworach kultowego zespołu „Leningrad” Siergieja Sznurowa z Sankt Petersburga, w polskim tłumaczeniu Michała Chludzińskiego. Przedstawienie od ponad ośmiu już lat na kameralnej scenie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów. Są widzowie, którzy obejrzeli spektakl kilka razy, a śpiewane przez artystów utwory znają na pamięć. Zapraszamy na dwa spektakle 13 i  14 grudnia do Impartu. Bilety już w sprzedaży.

"W twórczości  "Leningradu"  i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nieograniczonej artystycznej anarchii. 

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji "Leningrad" jest niezwykle popularny, jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i "Kultu" w Polsce". – mówi Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji.

koncepcja i reżyseria spektaklu: Łukasz Czuj
aranżacja i kierownictwo muzyczne: Krzysztof Łochowicz
tłumaczenie tekstów: Michał Chludziński
projekty kostiumów i przestrzeni: Elżbieta Rokita
występują: Mariusz Kiljan, Tomasz Mars

Wokalistom towarzyszy grający na żywo zespół w składzie:
Piotr Płonka – gitary,
Marek Henryk Mars - kontrabas i gitara basowa,
Marek Krupa - piano, saksofon, akordeon,
Damian Mielec - perkusja, instrumenty perkusyjne.

Bilety
Miejsce: Impart, ul. Mazowiecka 17, sala kameralna
Bilety: 35-40 zł
Data: 13 i 14 grudnia | Godzina: 19.00
→ Kup bilet online (13.12)
Kup bilet online (14.12)

Kasa biletowa czynna: pon.-pt. 12:00-18:00
oraz na 2 godz. przed spektaklami i koncertami
elektroniczna rezerwacja biletów:
rezerwacje@impart.art.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

cs-impart-leningrad-13-xii-2012-fot.-natalia-borzymowska- cs-impart-leningrad-13-xii-2012-fot.-natalia-borzymowska cs-impart-leningrad-13-xii-2012-fot.-natalia-borzymowska-42 cs-impart-leningrad-13-xii-2012-fot.-natalia-borzymowska-5

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail