Zgłoś uwagę

Dominika Borkowska / Lis - TY

Projekt „Lis-TY” realizowany był na Przedmieściu Oławskim. Jego celem było zaangażowanie mieszkańców kamienic, tworzących kwartał, w pisanie do siebie nawzajem listów. Dzięki listom miały wytworzyć się nowe lokalne relacje sąsiedzkie i międzyludzkie. 

Artystka pełniła w projekcie funkcje listonosza - pośrednika. Pisała listy do mieszkańców, opróżniała zamontowaną w podwórku - przerobioną na użytek akcji - starą skrzynkę Poczty Polskiej, odpowiadała na listy i roznosiła je z powrotem. Praca absorbująca, prawie na pełen etat. Okazało się, że w dobie cyfryzacji tradycyjne sposoby przekazu znajdują swoich wielbicieli. Wiele osób, w tym dzieci i osób starszych, które nie mają dostępu do współczesnych komunikatorów zaufało „listonoszce” powierzając jej swoje tajemnice i często intymne wyznania.

 

Dominika Borkowska (1988) – urodzona w Bydgoszczy. Absolwentka studium aktorskiego Lart. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, w Krakowie. Realizuje autorskie projekty, jako choreograf i reżyser. 


Miejsce: Przedmieście Oławskie

 

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

wejście od podwórza skrzynka Lis Fin IMG_1616 IMG_1610 IMG_1653 IMG_1651 cz7 otoJA

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail