Zgłoś uwagę

Daniel Brożek / Lissa. Historie z podwórka

Leśnica to osiedle oddalone od centrum miasta, właściwie niedawno włączone w granice Wrocławia, które wciąż zachowało układ małego urokliwego miasteczka. Niestety, na razie przechodzi przez nie jedna z najważniejszych dróg dojazdowych do miasta. 

Agnieszka Kłos wraz z Danielem Brożkiem postanowili zastanowić się nad tożsamością tej części Wrocławia poprzez zbadanie lokalnych podwórkowych historii. Zależało im na tym, by pokazać, a właściwie usłyszeć Leśnicę z zupełnie innej strony i by o swoim osiedlu opowiedzieli mieszkańcy. Nie tylko słowami, ale także dźwiękami, które stanowią o charakterze miejsca i jego atmosferze.
zbieranie historii od mieszkańców odbyło się w ramach dwuetapowych warsztatów z realizacji słuchowisk i nagrań terenowych. W ich trakcie powstały słuchowiska opowiadające nieznane lub zapomniane historie leśnickich podwórek. Nagrania zostały następnie umieszczone w stanowisku odsłuchowym zamontowanym na tarasie Centrum Kultury Zamek. 

Daniel Brożek - aktywny na polach sztuki dźwięku i krytyki muzycznej. Kurator Canti Illuminati Festival, Scena Dźwiękowa Przeglądu Sztuki Survival, Galeria G23. 


Miejsce: Leśnica, Centrum Kultury Zamek

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

wejście od podwórza P1430784 P1430789 P1430790 P1430946 P1430971 P1440183 P1440218

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail