Zgłoś uwagę

Lista uczestników Etapu II konkursu Guitar Masters 2016 ogłoszona

Nadszedł długo oczekiwany moment. Po siedmiu miesiącach od rozpoczęcia Etapu I pierwszej edycji konkursu Guitar Masters 2016, lista półfinalistów w kategorii Gitara klasyczna oraz finalistów w kategorii Fingerstyle została ogłoszona. 40 gitarzystów klasycznych i 24 gitarzystów fingerstyle zostało wybranych spośród 204 osób zakwalifikowanych do Etapu I.

Pełna lista uczestników jest dostępna na stronie Guitar Masters 2016.

Do drugiej rundy awansowali uczestnicy w najróżniejszym wieku. Najmłodszy z nich ma zaledwie 6 lat, a jego najstarszy rywal 43. Gitarzyści pochodzą z różnych krajów świata, niektórzy z tak odległych od Polski, jak Korea Południowa, Kuba czy Nowa Zelandia. Pula nagród w konkursie przekracza 60 000 euro, zatem muzycy rywalizować będą nie tylko o tytuł pierwszego w historii Mistrza Gitary (Guitar Master), ale również o najwyższe nagrody oferowane w tym roku na świecie.

Jury, składające się z najwybitniejszych światowych muzyków m.in. Berty Rojas, Krzysztofa Pełecha czy  Tommy’ego Emmanuela w kategorii Fingerstyle, oceniało wszystkich kandydatów, którzy nadesłali swoje nagrania. Ponadto w każdej kategorii jedno miejsce w II Etapie zarezerwowane było dla zwycięzcy emocjonującego konkursu “Choose Your Master”, który polegał na głosowaniu publiczności na portalu YouTube. Uczestnicy, którzy otrzymali największą ilość pozytywnych ocen w swojej kategorii, zostali zakwalifikowani do drugiej rundy. Zwycięzcami konkursu “Choose Your Master” zostali:
Joaquim Santos Simões z Portugalii (kategoria Gitara Klasyczna)
Romario Amorim Dos Santos (kategoria Fingerstyle)

Zaproszeni do Etapu II utalentowani gitarzyści wystąpią na żywo w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Przesłuchania półfinałowe i finałowe będą otwarte dla publiczności. Uczestnicy zaprezentują repertuar dowolny oraz jeden utwór obowiązkowy. Gitarzyści klasyczni będą musieli wykonać kompozycję zatytułowaną Phosphenes, napisaną specjalnie na konkurs Guitar Masters 2016 przez polskiego kompozytora Marka Pasiecznego. Natomiast w repertuarze gitarzystów fingerstyle musi się znaleźć dowolna kompozycja lub aranżacja autorstwa Tommy’ego Emmanuela.

Półfinały oraz finał konkursu stanowią część międzynarodowego festiwalu gitarowego Guitar Masters 2016. Półfinały w kategorii Gitara klasyczna odbędą się w dniach 23 - 25 października 2016. Finał konkursu w kategorii Fingerstyle będzie miał miejsce 15 listopada. Pełna alfabetyczna lista uczestników Etapu II oraz informacje na temat biletów znajdują się na stronie www.guitarmasters.pl.


Organizatorem festiwalu jest Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe. Guitar Masters 2016 International Competition & Festival stanowi część oficjalnego programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

GM2016 - II etap - lista uczetników 1

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail