Zgłoś uwagę

Literacki Budżet Obywatelski - rusza II nabór

Literacki Budżet Obywatelski (LBO) to program finansowania projektów związanych ze zwiększoną obecnością literatury w przestrzeni Wrocławia. Przez obecność literatury rozumiemy działania, które umieszczają słowo, książkę oraz ideę opowieści w różnych kontekstach w przestrzeni miasta. Program działa w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Zakładanym rezultatem Programu Literackiego Budżetu Obywatelskiego jest włączenie jak największej grupy mieszkańców w planowane wydarzenie tak, aby miasto stało się przestrzenią interakcji między literaturą a mieszkańcami. Chcielibyśmy aby książki były wszechobecne a czytanie modne. Najlepsze pomysły otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 5000 zł, pomoc przy realizacji, a także będą promowane jako część programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Drugi nabór rusza 7 czerwca i potrwa do 21 czerwca 2016!

 

Informacje o kolejnych spotkaniach informacyjnych podamy niebawem, przez cały czas trwania naboru w Infopunkcie ESK będą też odbywać się konsultacje w godzinach 17 – 19.

 

Hasłem, na które powinien odpowiadać zgłoszony projekt jest „Poczytaj mi miasto!”. Efektem zrealizowanego pomysłu powinna być promocja czytelnictwa i działań literackich w przestrzeni miejskiej. Organizatorzy LBO stawiają na kreatywność we wprowadzaniu literatury w najróżniejsze zakątki Wrocławia oraz włączanie w te działania mieszkańców.

Inicjatywa nie jest skierowana do wydawnictw ani do podmiotów prowadzących działalność wydawniczą.

Więcej informacji o Literackim Budżecie Obywatelskim, m.in. regulamin i wnioski, można znaleźć: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

literacki-budzet-obywatelski-1455882008

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail