Zgłoś uwagę

"Made in Europe": dyskusje i pokazy filmowe

Częścią wrocławskiej odsłony wystawy „Made in Europe” jest prezentacja projektu „European Identity”, na który składa się 16 filmów dokumentujących próbę odpowiedzi na pytanie o tożsamość europejskiej architektury, zadane przedstawicielom kilkunastu biur architektonicznych z całej Europy. 

Włączając się w otwartą przez Fundację Mies van der Rohe debatę, zapraszamy na spotkania z projektantami obiektów zrealizowanych w Polsce, które znalazły się na „krótkiej liście” kandydatów zakwalifikowanych do finału europejskiej nagrody architektonicznej im. Miesa van der Rohe. Podczas tych spotkań chcemy nawiązać do dyskusji rozpoczętej przy okazji Biennale w Wenecji w 2014 roku, toczącej się wokół tematu poszukiwania tożsamości i specyfiki europejskiej architektury.

Zaproszonym architektom zadamy pytanie o znaczenie lokalnych realizacji w kontekście myślenia o Europie jako mozaice kultur, miejsc, tradycji i technologii. Jak w kontekście europejskim można rozumieć specyfikę architektury poszczególnych krajów i gdzie, na tak pomyślanej mapie, znalazłyby się polskie miasta? W jaki sposób projekty zrealizowane w Polsce wpisują się w tożsamość architektury europejskiej, na ile są jej częścią i czy w ogóle można ją opisać jakimiś szczególnymi cechami? Oddając głos twórcom różnych pokoleń, zapytamy o sposoby rozumienia współczesnej architektury, zarówno jako materialnego odzwierciedlenia różnorodności europejskiej kultury, jak i czynnika mającego widoczny wpływ na jej unifikację.

Dyskusje panelowe:

21 stycznia, godz. 18:00 
Muzeum Architektury we Wrocławiu

goście: Romuald Loegler (Atelier Loegler) i Natalia i Lech Rowińscy (Studio projektowe Beton), prowadzenie: Grzegorz Piątek (Fundacja Centrum Architektury)

11 lutego, godz. 18:00,
Muzeum Architektury we Wrocławiu

goście: Dariusz Herman, Piotr Śmierzewski (HS99) i Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa), prowadzenie: Michał Duda (Muzeum Architektury we Wrocławiu)

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Made in Europe

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail